START ||: Ma³opolska Amatorska Liga Hokeja :|: Mistrzostwa Polski Amatorów :|: Puchar Polski Amatorów :||

ZawszeKTH Krynica-Zdrój MOSiR_Krynica

2010/2011

06.02.2011
MALH: Diab³y - Zawisza 4:2

W ramach rozgrywek 3 kolejki II rundy MALH na lodowisku w Krynicy gospodarze Krynickie Diab³y podejmowa³y dru¿ynê Zawiszy Nowy Targ.

MALH Pierwsz± tercjê przyjezdni rozpoczêli od narzucenia bardzo szybkiego tempa. Gospodarze natomiast bardzo spokojni w sposób rozwa¿ny i opanowany dysponowali kr±¿kiem staraj±c siê i to ze skutkiem pozytywnym rozbijaæ ataki nowotar¿an. Przyznaæ nale¿y, i¿ dru¿yna Zawiszy w pocz±tkowym okresie gry wypracowa³a sobie optyczn± przewagê stwarzaj±c wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Statystyki oddanych celnych strza³ów na bramkê z pewno¶ci± przemawia³yby na korzy¶æ go¶ci. W tym dniu jednak strzeg±cy dostêpu do krynickiej bramki Krzysztof Ma¶lanka wykaza³ siê niebywa³± skuteczno¶ci±. Pierwsza tercja zakoñczy³a siê zatem bezbramkowym remisem.

W trakcie drugiej tercji postêpowanie kryniczan jest podobne, graj± defensywnie staraj±c siê rozgrywaæ mecz w strefie neutralnej lodowiska. Z ka¿d± minut± jednak pocz±tkowa przewaga nowotar¿an ulega zdecydowanemu zmniejszeniu. To kryniczanie coraz czê¶ciej zaczynaj± stwarzaæ realne zagro¿enie i zmuszaj± nowotarskiego golkipera do wytê¿onej pracy. Starcie to jednak uznaæ nale¿y za bardzo wyrównane i ¿adna ze stron nie wypracowa³a istotnej przewagi, tym bardziej potwierdzonej zdobyczami bramkowymi. Ponownie i ta tercja koñczy siê bezbramkowym remisem.

Przed trzeci± tercj± Diab³y maj± uzasadnione obawy co do swych mo¿liwo¶ci kondycyjnych gdy¿ od samego pocz±tku mecz prowadz± graj±c jedynie na dwie formacje przeciwko trzem przyjezdnych. Wiadomym jest, ¿e taka sytuacja w koñcówce meczu mo¿e dzia³aæ na niekorzy¶æ, a o zwyciêstwie zadecydowaæ mo¿e to kto na ostatnie momenty zachowa wiêcej si³. Wychodz± zatem na lód bardzo skoncentrowani i zmobilizowani do walki o cenne punkty. Na efekty tak zmotywowanej postawy niewiele trzeba by³o czekaæ. Ju¿ w 30 sekundzie po rozpoczêciu ostatniej ods³ony gospodarze zamykaj± w tercji obronnej zawodników z Nowego Targu. Po dok³adnym rozegraniu kr±¿ka przez Macieja Goszty³ê do Micha³a Pajora ten wyk³ada go obroñcy Tomaszowi Kukulakowi, który strza³em z niebieskiej linii nie daje szans bramkarzowi przyjezdnych. Jednak na nowotar¿anach nie zrobi³o to wiêkszego wra¿enia, którzy szybko przyst±pili do odrabiania strat. Udaje im siê wyrównaæ niespe³na 2 minuty pó¼niej po strzale Józefa Batkiewicza, wykorzystuj±c zamieszanie pod bramk± gospodarzy. Kryniczanie jednak nie rezygnuj± i mimo pewnego os³abienia spowodowanego brakiem si³, nadal konsekwentnie realizuj± swoje za³o¿enia taktyczne. Podczas jednaj z akcji ofensywnych wyprowadzaj±c kr±¿ek z w³asnej tercji Jaros³aw Bryniarski fenomenalnym strza³em z linii niebieskiej w samo okienko zaskakuje bramkarza go¶ci. Takiego uderzenia nie powstydzi³by siê ¿aden zawodowiec. Na lodzie rysuje siê coraz wiêksza przewaga gospodarzy. Pozwala to na coraz ¶mielsze poczynania na lodzie. W wyniku jednej z bardziej indywidualnych akcji na 3:1 podwy¿sza Maciej Goszty³a po podaniu otrzymanym od Micha³a Pajora. Niespe³na dwie minuty pó¼niej ponownie kryniczanie zamykaj± go¶ci w ich strefie obronnej. Tym razem doskonale rozegrany kr±¿ek miêdzy obroñcami Jaros³awem Bryniarskim i Tomaszem Kukulakiem trafia na kij Stefana Makucha, który bezlito¶nie wykonuje egzekucjê zwiêkszaj±c bramkowy dystans. Ta sytuacja da³a krynickim zawodnikom pewien komfort psychiczny zwa¿ywszy, i¿ od koñcowej syreny dzieli ich zaledwie kilka minut. Nie mniej jednak nadal staraj± siê powiêkszyæ swe zdobycze bramkowe konstruuj±c liczne bardzo sprawnie przeprowadzone akcje. Podczas jednego z kolejnych oblê¿eñ nowotar¿anom udaje siê jednak prze³amaæ napór i wyprowadziæ bardzo szybk± kontrê. Zaledwie 30 sekund przed koñcem spotkania rozpêdzony Jan Mizera mija krynickich obroñców i w pojedynku sam na sam pokonuje diabelskiego bramkarza ustalaj±c wynik spotkania na 4:2 dla gospodarzy.

Krynickim zawodnikom nale¿± siê s³owa uznania za bardzo dobrze rozegrany mecz z dosyæ niewygodnym przeciwnikiem. Podczas gry w poczynaniach Diab³ów widaæ by³o du¿e opanowanie oraz wiele spokoju. Mo¿na pokusiæ siê o stwierdzenie, i¿ bardzo m±dra postawa dru¿yny w istotny sposób przyczyni³a siê do tego zwyciêstwa. Na szczególn± pochwa³ê zas³uguje gra, doskonale spisuj±cych siê w tym spotkaniu, defensorów. Wielkim po¶wiêceniem, du¿± skuteczno¶ci± i wyj±tkowym przegl±dem gry wykaza³ siê powracaj±cy na lodow± taflê po d³ugim okresie rehabilitacji Tomasz Wilk. Jego osoba stanowi solidne wsparcie dru¿yny.
(AF)

Krynickie Diab³y - Zawisza Nowy Targ 4:2 (0:0), (0:0), (4:2)
    1 - 0 30:30 Kukula- Pajor - Goszty³a (+1, T.¯arnecki)
    1 - 1 31:55 Batkiewicz - D.Stachulak
    2 - 1 34:45 Bryniarski
    3 - 1 36:35 Goszty³a - Pajor
    4 - 1 37:53 St.Makuch - Bryniarski - Kukulak
    4 - 2 44:28 Mizera

kary: Diab³y 5 min. - Zawisza 29 min. (20 min. P.¯arnecki)
sêdziowa³: S.Strózik

Krynickie Diab³y:
Ma¶lanka Krzysztof, od 23:20 Hebda Zbigniew - Wilk Tomasz, Kukulak Tomasz, Pajor Micha³, Goszty³a Maciej (2), Makuch Stefan - Flieger Andrzej (1), Romañski Wojciech, Bryniarski Jaros³aw, Kacprzycki Jacek (2), Tyliszczak Dariusz, Majewski Robert. Trener: ¦lusarczyk Artur. Kierownik dru¿yny: Wrona Andrzej.