START ||: Małopolska Amatorska Liga Hokeja :|: Mistrzostwa Polski Amatorów :|: Puchar Polski Amatorów :||

ZawszeKTH Krynica-Zdrój MOSiR_Krynica

2013/2014

27.10.2013
MALH: Diabły - Vikings 3:4

W sobotni wieczór na krynickim lodowisku, w ramach pierwszoligowej MALH, Krynickie Diabły podejmowały drużynę Vikings Oświęcim.

MALH Pierwsza tercja spotkania bardzo wyrównana jednakże to gościom dwukrotnie udaje się zdobyć celne trafienia. W czwartej minucie meczu zamieszanie pod bramką, gdy krynicki bramkarz nie widzi krążka, wykorzystuje Wojciech Korczyk umiejętnie wsuwając go do bramki. Wynik ten niespełna trzy minuty później podwyższa na korzyść Oświęcimian ten sam autor po podaniu otrzymanym od Dariusza Musia.

W drugiej odsłonie rysuje się wyraźna przewaga gospodarzy, którzy najpierw w 22 minucie za sprawą Macieja Gosztyły z podania Michała Pajora, a następnie w 26 minucie dzięki bramce zdobytej przez Jacka Kacprzyckiego po podaniu od Marka Półtoraka doprowadzają do wyrównania.

O wyniku meczu zatem rozstrzygnąć miała ostatnia tercja. W 33 minucie gospodarze zamykają swych rywali w ich tercji obronnej. Dokładne podanie Jarosława Bryniarskiego bezwzględnie wykorzystuje, inaugurujący swe ligowe występy w krynickim teamie, Bartłomiej Hopej, atomowym strzałem z linii niebieskiej nie dając oświęcimskiemu bramkarzowi żadnych szans. Niestety jednak w 38 minucie meczu przyjezdni przeprowadzają bardzo składną akcję i wyrównującą bramkę zdobywa Jacek Szutta z podania Wojciecha Korczyka. Wypada wspomnieć również, iż głównymi aktorami tej części spotkania z pewnością byli arbitrzy je prowadzący. Bezwzględnie i z wielką gorliwością egzekwując hokejowe przepisy odsyłali na ławki kar zawodników obu drużyn. Kryniczanie zdecydowaną większość czasu, a praktycznie całą trzecią tercję rozegrali w podwójnym osłabieniu. Regulaminowy czas gry nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia losów spotkania kończącego się remisem. O wyniku zadecydować musiały rzuty karne. Dopiero dziewiąta kolejka szalę cennego zwycięstwa przeważyła na stronę oświęcimskiej drużyny. Celne trafienia w rzutach karnych dla Krynickich Diabłów zaliczyli Tomasz Majchrzak i Jacek Kacprzycki.
(AF)

26.10.2013 - MALH 1
HC Krynickie Diabły - Vikings Oświęcim 3:4 (0:2),(2:0),(0:1) rzuty karne (0:1)     0:1 Korczyk Wojciech (03:08)
    0:2 Korczyk Wojciech (Muś Dariusz) (06:07)
    1:2 Gosztyła Maciej (Pajor Michał) (21:11)
    2:2 Kacprzycki Jacek (Półtorak Marek) (25:38)
    3:2 Hopej Bartłomiej (Bryniarski Jarosław) (33:09)
    3:3 Szutta Jacek (Korczyk Wojciech) (37:24)     3:4 Tomasz Walusiak - decydujący rzut karny