START ||: Małopolska Amatorska Liga Hokeja :|: Mistrzostwa Polski Amatorów :|: Puchar Polski Amatorów :||

ZawszeKTH Krynica-Zdrój MOSiR_Krynica


informacje 2018/19


18.02.2019
Niezmiennie przez 20 lat

Tak drodzy czytelnicy, to już rocznicowy dwudziesty sezon Krynickich Diabłów.


Hockey Club Krynickie Diabły Hockey Club Krynickie Diabły założony został w 1999 roku przez wychowanków rodzimego KTH, jego sympatyków i wiernych kibiców. Obecnie jest on najstarszym i nieprzerwanie działającym klubem hokejowym w Krynicy-Zdroju. Jako jeden z pierwszych w kraju w istotny sposób przyczynił się do powstania, a następnie do rozwoju hokeja amatorskiego na terenie Polski.

Jest niezależnym, samodzielnym, samorządnym i samofinansującym się Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej i Sportu posiadającym osobowość prawną. Jednocześnie jest pełnoprawnym członkiem zrzeszonym w Federacji Amatorskich Drużyn Hokejowych z siedzibą w Gdańsku. Na mocy zawartego porozumienia jako jedyny obok KTH Klubu Młodzieżowego (prawnego spadkobiercy) posiada deklarację uprawnienia do posługiwania się historycznym logiem KTH.

Dzięki, swym sportowym osiągnięciom drużyna kwalifikowała się i uczestniczyła we wszystkich dotychczas rozegranych turniejach Mistrzostw Polski Amatorów. Do największych osiągnięć krynickiego zespołu z pewnością można zaliczyć zdobycie tytułu mistrzowskiego w 2004 roku oraz brązowego medalu w latach 2010 i 2012. Natomiast w roku 2009 drużyna wywalczyła, w pierwszej jego historycznej edycji, Puchar Polski. Wielokrotnie, jako stały uczestnik rozgrywek, stawała na podium w finałach Małopolskiej Amatorskiej Ligii Hokejowej. Tradycyjnie rozgrywa również mecze towarzyskie z zaprzyjaźnionym klubami z kraju i zagranicy zawsze godnie reprezentując krynicki hokej.

Na przestrzeni swego działania drużyna rozegrała kilkaset meczów, a przez klub przewinęło się około osiemdziesięciu zawodników, którym stworzył on możliwość uprawiania ulubionej dyscypliny sportu. Wiele młodzieży, ligowych weteranów, a także powracających do gry po odniesionych kontuzjach zawodowców, dzięki jego istnieniu mogło uczestniczyć we wspólnych treningach. Klub swymi zawodnikami w sposób istotny wspiera również w drugoligowych rozgrywkach KH KTH. Dzięki pozyskanym środkom od sponsorów i funduszy celowych był organizatorem imprez masowych. Do najważniejszych zaliczyć należy organizację w Krynicy czterech edycji Mistrzostw Polski Amatorów, uczestnikami których przez kilka dni było każdorazowo po kilkaset osób.

Jedną z istotnych, zapisanych w treści Statutu klubu działalności, jest wspieranie dzieci i młodzieży uprawiających tę dyscyplinę sportu. Od wielu lat na zasadach wolontariatu zawodnicy klubu uczestniczą przy organizacji turniejów hokejowych i innych imprez sportowych na rzecz Klubu Młodzieżowego KTH, a z finansowych oszczędności są fundatorem nagród i upominków dla najmłodszych. W swej działalności Klub sumiennie wywiązywał się ze swych zobowiązań finansowych zawsze terminowo je regulując. Z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, iż w okresie swej działalności z całą pewnością był istotnym kontrahentem wpłacając do kasy krynickiego MOSiR-u największą ilość środków finansowych.

Niestety w lokalnym środowisku klub traktowany jest z przymrużeniem oka, zupełnie ignorowany przez lokalne władze. Pomimo aktualnych zmian w zakresie zasad finansowania tej dyscypliny sportu, z którego klub i tak nigdy nie korzystał, oraz znacznego wzrostu kosztów użytkowania hali lodowej, w przeciwieństwie do innych tymczasowych i finansowanych z miejskiej kasy stowarzyszeń, nadal funkcjonuje i nie zamierza zaprzestać swej działalności.

Obecnie pod bacznym okiem trenera p. Łukasza Domka przygotowuje się do kolejnych Mistrzostw Polski Amatorów, które odbędą się w kwietniu w Sosnowcu. Podczas swych treningów systematycznie konfrontuje swe umiejętności ze słowackimi drużynami z Bardejova, Starej Lubowni oraz Koszyc.
W okresie jesiennym Zarząd oraz działacze klubu przewidują organizację obchodów rocznicowych powstania klubu.
(AF)


Aktualni członkowie Stowarzyszenia oraz zawodnicy Krynickich Diabłów:

Bramkarze:
Havaš Jano (Słowacja), Pyka Łukasz, Tymiński Piotr, Flieger Johann (junior)

Obrońcy:
Bryniarski Jarosław, Flieger Andrzej, Hopej Bartłomiej, Hraj Mateusz, Kacprzycki Andrzej, Makuch Stefan, Tyliszczak Dariusz, Wrona Andrzej.

Napastnicy:
Bielak Andrzej, Biskup Krzysztof, Gosztyła Maciej, Kukulak Łukasz, Majchrzak Tomasz, Majewski Robert, Makuch Sławomir, Mróz Adam, Pajda Jan, Pajor Michał, Półtorak Marek, Świerczyński Daniel, Wrona Mateusz.Krynickie Diabły obecnie
Hockey Club Krynickie Diabły

Diabły w rolach mikołajów
Diabły w rolach mikołajów

Krynickie Diabły Mistrzami Polski Amatorów - 2004 r.
Krynickie Diabły Mistrzami Polski Amatorów - 2004 r.

Krynickie Diabły w 1999 r.
Krynickie Diabły 1999


-= 2988 =-  
Copyright © 1999- ZawszeKTH
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH - kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli -