Młodzi hokeiści KTH wraz z delegatem władz Stowarzyszenia reprezentowali środowisko hokejowego Krynicy-Zdroju w uroczystościach obchodów 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Msza św. za Ojczyznę z patriotyczną homilią ks. prałata Andrzeja Liszki, proboszcza krynickiej parafii zdrojowej, tradycyjnie zainaugurowała rocznicowe upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 1791 roku. Uroczystości wypełniły ponadto przemarsz na Krynicki Deptak, złożenie wiązanek pod pamiątkową tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, koncert pieśni patriotycznych w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego oraz koncert Orkiestry Zdrojowej w krynickim amfiteatrze.
W oficjalnych uroczystościach, wśród przedstawicieli władz miasta z burmistrzem Piotrem Rybą i przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Lelito, jednostek samorządowych i szkolnych, służb mundurowych, organizacji społecznych oraz stowarzyszeń sportowych, środowisko hokejowe reprezentował Poczet Sztandarowy KTH, który tworzyli zawodnicy drużyny juniora młodszego Krzysztof Potok, Jakub Pyrć i Jakub Matiaszek, a delegacji przewodniczył i kwiaty pod tablicą Marszałka Piłsudskiego wraz z hokeistami złożył Piotr Potok wiceprezes Stowarzyszenia Sportowego KTH.
(e2rds)


