2007/2008

04.01.2008
Na początek SMS

Po trzytygodniowej przerwie pierwszoligowcy wracają na lodowiska. W pierwszej, w Nowym Roku, ligowej kolejce hokeiści KS KTH zmierzą się, w meczu wyjazdowym, z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W tym sezonie kateheci już dwukrotnie spotkali się z zespołem SMS w pierwszej rundzie rozgrywek. Obydwa mecze, które odbyły się początkiem października 2007r. na na krynickim lodowisku, podopieczni Marka Bialika wygrali 4-3 i 3-2 po dogrywce, ale drużyna młodzieżowych reprezentantów kraju, w której mocną pozycję mają również wychowankowie KTH, była wymagającym przeciwnikiem. Spotkania nie należały do łatwych, podobnie może być w najbliższą sobotę i niedzielę w Sosnowcu, gospodarze z pewnością będą chcieli ograć rywali i poprawić swoją pozycję w ligowej tabeli. Punkty ważne są również dla katehetów, aby utrzymać lub zmniejszyć dystans do poprzedzających ich w zestawieniu katowiczan.

Do Sosnowca pojedzie siedemnastu hokeistów KTH. W Nowy Rok krynicka drużyna wchodzi ze starymi bolączkami, i podobnie jak to było dotychczas skład kształtują okoliczności, czyli spotkania Centralnej Ligi Juniorów i kontuzje. Na mecze juniorów z oświęcimianami oddelegowani zostali Jan Kachniarz, Damian Zabawa, Tomasz Bulanda i Grzegorz Myjak. Ze szkółką nie zagra też Rafał Żołnierczyk oraz kontuzjowani Paweł Ciarach i Marcin Hak.

Raczej trudno spodziewać się, że konfrontacja ze szkółką przyniesie katehetom setną bramkę w tym sezonie. Na koncie kryniczanie mają na razie 89 celnych trafień. Ale przed hokeistami z uzdrowiska inna statystyczna ciekawostka - zdobywca pierwszego gola w Nowym Roku. W poprzednim pierwszy na listę strzelców wpisał się Lubomir Caban w 16 minucie meczu rozegranego również 5 stycznia, z Naprzodem Janów. W 2006 roku pierwszy był Robert Brocławik.

Mecze z SMS zaplanowano na sobotę o godz.18:00 i niedzielę o 14:00.