2007/2008

12.01.2008
Legia Warszawa - KS KTH 2 - 7

W Warszawie drużyna KS KTH pokonała stołeczną Legię 7-2. W niedzielę spotkanie rewanżowe o godz. 13:00.

Zawody dobrze rozpoczęły się dla gospodarzy, w 6 minucie prowadzenie dla legionistów zdobył Gabriel Połącarz, ale miejscowi niezbyt długo cieszyli się z przewagi, półtorej minuty później wyrównanie uzyskał Kanadyjczyk grający w barwach KTH, Michael O`Donnell. Był to debiutancki gol tego hokeisty w krynickim zespole. W końcówce tercji celne trafienia Rafała Żołnierczyka (rónież pierwsza bramka w sezonie) i Grzegorza Horowskiego dały kryniczanom bezpieczny dystans, a kolejna bramka O`Donnella w drugiej odsłonie powiększyła tę przewagę. Na początku ostatniej tercji gospodarze, za sprawą Grzegorza Rostkowskiego, zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale mimo niesamowitej waleczności nie zdołali już więcej razy pokonać krynickiego golkipera Nikifora Szczerbę, który dzień wcześniej obchodził osiemnaste urodziny. Na listę strzelców wpisali się za to kolejni kryniczanie, kapitan zespołu Leszek Piksa, lider klubowej punktacji kanadyjskiej Robert Brocławik i w ostatniej sekundzie meczu reprezentant młodego pokolenia katehetów Dawid Tomasiak. Drużyna z uzdrowiska ostatecznie, w zawodach rozgrywających się w niespotykanej atmosferze, wygrała 7-2. Po spotkaniu hokeiści obydwu zespołów dziękowali kibicom za solidny i kulturalny doping.

- To było wspaniałe widowisko - zachwalał spotkanie trener katehetów Marek Bialik. - Kapitalne na lodzie w wykonaniu mineralnych i bardzo dobrze grających legionistów i w świetnej atmosferze, jaką dopingiem i oprawą stworzyła ponad tysięczna publika, nie spotykana na pierwszoligowych lodowiskach.

Rewanż w niedzielę o godz. 13:00.