2007/2008

16.04.2008
MP juniorów: wygrana z Jastrzębiem

W drugim dniu mistrzostw drużyn juniorów hokeiści KTH KM pokonali Czarne Jastrzębie, a w drugiej parze Grupy B nowotarżanie wygrali ze Stoczniowcem po dogrywce.

Drugi turniejowy mecz kryniczanie wygrali różnicą trzech goli, ale sytuacja na lodzie aż do połowy trzeciej tercji nie była pomyślna dla katehetów. Tuż przed końcem pierwszej odsłony jastrzębianie zdobyli gola i to oni prowadzili w tym wyrównanym pojedynku. Prowadzili do 47 minuty gry, wówczas wyrównującą bramkę zdobył czołowy snajper pierwszoligowego KTH w mijającym sezonie Dawid Bulanda. Kryniczanie poszli za ciosem i do ostatniego gwizdka jeszcze trzykrotnie trafiali celnie do bramki rywali, najpierw młodszy brat Dawida Tomasz Bulanda, następnie ponownie Dawid, a wynik meczu ostatecznie ustalił Jakub Witecki.

Kateheci pokonali Czarne Jastrzębie 4-1 i zapisali na swoim koncie trzy punkty, jednak aby awansować do puli finałowej muszą ostatni grupowy mecz wygrać. Przeciwnikami będą hokeiści gdańskiego Stoczniowca, którzy wcześniej pokonali jastrzębie 4-2, a w drugim spotkaniu ulegli drużynie Podhala 3-4 w dodatkowym czasie gry. Mecz w środę o 9:30.