KS KTH - 2008/09 - wiadomości

12.04.2009
MS U18: Pociecha dał sygnał

W swoim ostatnim meczu w turnieju mistrzostw świata dyw.1 reprezentacja osiemnastolatków pokonała narodowy zespół Litwy 4-3. Pierwszą bramkę dla Polski zdobył Bartłomiej Pociecha.

Od szóstej minuty biało-czerwoni przegrywali jedną bramką, wyrównanie dał Orlętom dziesięć minut później wychowanek KTH KM Bartłomiej Pociecha, a chwilę później Polacy zdobyli kolejnego gola. Od tego momentu byli wciąż o krok przed rywalami, ale w regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem 3-3. Zwycięstwo podopieczni Mariusza Kiecy zapewnili sobie już w pierwszej minucie dogrywki.

Do rozegrania pozostały jeszcze dwa spotkania, ale polska reprezentacja wygraną z Litwinami praktycznie zapewniła już sobie drugie miejsce w turnieju.