KS KTH - 2008/09 - wiadomości

20.09.2008
I Liga: KTH - Zagłębie II 11 - 3

Pierwszy ligowy mecz katehetów przebiegł bez niespodzianek, gospodarze znacznie przeważali w całym spotkaniu, które zakończyło się zwycięstwem KS KTH 11-3.

- hat-trick Marcina Zabawy
- pierwsza bramka w lidze Piotra Pacha
- pierwsze asysty w lidze Sebastiana Rzący i Grzegorza Myjaka

Od pierwszego gwizdka był to mecz do jednej bramki, o tym, że wynik nie był wyższy zdecydowała bardzo dobra postawa bramkarza gości Wojciecha Romanowskiego, który mimo sporej liczby przepuszczonych goli, ofiarnie bronił sosnowieckiej bramki do ostatniej minuty oraz jeszcze niezbyt precyzyjnie ustawionym celownikom krynickich snajperów, z racji czego duża część strzałów przechodziła obok bramki lub trafiała w słupek. Większością celnych trafień i asyst zdobytych przez katehetów podzielili się hokeiści pierwszej i drugiej formacji, trzy gole zapisał na swoim koncie Marcin Zabawa, po dwa Mateusz Dubel i Grzegorz Horowski. Pierwszą swoją bramkę w seniorskim zespole zaliczył Piotr Pach, a Sebastian Rząca i Grzegorz Myjak pierwsze asysty.

Na słowa uznania zasługują zawodnicy z Sosnowca, mimo niekorzystnego wyniku już od pierwszych minut spotkania, nie ograniczali się tylko do pilnowania własnej bramki, ale odważnie korzystali z nadarzających się okazji czy to podczas gry w przewadze (Grzegorz Król i Wojciech Krzyżycki) czy w solowych akcjach, jak ta Przemysława Mikosia w 44 min. gry zakończona celnym trafieniem.

Kateheci zdobyli pierwsze ligowe punkty i pierwsze bramki, sympatycy i kibice zespołu chcieliby aby był to dobry prognostyk na cały nowy sezon. W niedzielę, również o 17:00 spotkanie rewanżowe.

20.09.2008
KS KTH Krynica - UKS Zagłębie Sosnowiec 11-3 (3-0,4-1,4-2)
   1 - 0 00:55 D.Kruczek - M.Dubel - G.Horowski
   2 - 0 07:40 M.Zabawa - D.Bulanda - G.Myjak
   3 - 0 19:00 D.Dubel - M.Dubel - G.Horowski (+1)
   4 - 0 21:09 M.Dubel - G.Horowski - D.Dubel
   5 - 0 24:05 G.Horowski - G.Myjak - P.Pach (+2)
   6 - 0 31:20 M.Dubel - M.Zabawa - D.Kruczek
   6 - 1 32:38 G.Król - P.Majewski - P.Rarok (+1)
   7 - 1 33:30 D.Tomasiak - T.Bulanda - S.Rząca (+1)
   7 - 2 43:40 P.Mikoś
   8 - 2 49:20 M.Zabawa - D.Bulanda
   9 - 2 56:20 P.Pach - D.Dubel - M.Dubel
   10 - 2 57:00 G.Horowski - M.Dubel - D.Kruczek
   11 - 2 57:44 M.Zabawa - R.Błażowski - D.Kruczek
   11 - 3 58:20 W.Krzyżycki - Ł.Podsiadło (+1)

kary: KTH 8 min. - Zagłębie 18 min.
sędziowali: J. Rokicki oraz B.Bialik i J.Syniawa

Kachniarz, od 30:00 M.Ziaja - Tyczyński, Pach, D.Dubel, M.Dubel, Horowski (2) - D.Kruczek, Myjak (4), D.Bulanda, Błażowski, Zabawa - Chabior, Dudzik (2), Papież, Piksa, Żołnierczyk - Mytnik, Rząca, Domek, T.Bulanda, Tomasiak - trenerzy A.Kilar i Z.Kustra