KS KTH - informacje

09.12.2011
Hat-trick Pawlika

Już w najbliższy poniedziałek reprezentacja Polski do lat 20 rozpocznie zmagania w mistrzowskim turnieju, w miniony czwartek młodzieżówka rozegrała ostatni mecz sparingowy, w którym pokonała pierwszoligowy HC GKS Katowice 5-3. Trzy gole dla reprezentacji zdobył hokeista KS KTH Kamil Pawlik.

KamilPawlik Po pierwszej tercji spotkania prowadzili katowiczanie 2-1, gole Pawlika zdobyte przed drug± przerw± i tuż po niej dały młodej reprezentacji prowadzenie. Trzecie celne trafienie tego hokeisty (stan 5-2) na kilka minut przed końcowym gwizdkiem zapewniło "dwudziestce" przewagę, której rywale nie zdołali już odrobić. W przedmistrzowskich sprawdzianach kadry krynicki napastnik ł±cznie zdobył cztery bramki.

Kamil Pawlik (1992) jest wychowankiem KTH KM i absolwentem sosnowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, aktualnie w ligowych rozgrywkach reprezentuje KS KTH, z którym w 13 meczach zapisał na swoim koncie pięć goli i siedem asyst. W kwietniu 2010r. z reprezentacj± U18 uczestniczył w mistrzostwach Grupy B Dywizji I (1 gol), w grudniu tego samego roku w M¦ Dywizji II Grupy B dwudziestolatków wywalczył z reprezentacj± awans do wyższej ligi (2 gole).