KS KTH - informacje

10.09.2011
PLHK: udany początek kryniczanek

W pierwszym meczu nowego sezonu ligi kobiet krynickie hokeistki na wyjeździe pokonały zespół Naprzodu Janów 7-5.

W pierwszej części spotkania na grze krynickich hokeistek odbił się inauguracyjny stres, zagrały ostrożnie oddając pole rywalkom i po dwudziestu minutach prowadziły gospodynie. Kolejna remisowa i trzecia wygrana tercja sprawiły, że uzdrowiskowy zespół wywiózł z Katowic komplet punktów. Minutę przed końcem spotkania kryniczanki prowadziły trzema bramkami, ale rywalki skutecznie wykorzystały rzut karny i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 7-5.

- Wygrana z pewnością podbuduje zespół - powiedział po meczu Ireneusz Dubiela, jeden ze szkoleniowców MKHL. - Jesteśmy zadowoleni z gry dziewcząt i udanego otwarcia sezonu.

Kolejne spotkania już za tydzień. Z uwagi na zmianę gospodarza tych zawodów kryniczanki będą miały okazję dwukrotnie zaprezentować się przed własną publicznością. W sobotę o godz.18:00 zmierzą się z toruńskimi Jaskółkami, a dzień później w samo południe z zespołem Stoczniowca Gdańsk.

10.09.2011 PLHK
Naprzód Janów - MKHL Krynica 5 - 7 (1-2,2-2,2-3)
bramki dla Krynicy: Anna Rosiek 3, Aneta Cygan 2, Monika Malinowska, Karolina Szewczyk

kary: Naprzód 8 min. - MKHL 16 min.