2012/2013

10.12.2012
Mistrzowska asysta Dawida

W Doniecku na Ukrainie rozpoczął się turniej Mistrzostw Świata Dywizji IB drużyn do lat dwudziestu. W inauguracyjnym spotkaniu Orlęta pokonały Kazachstan 6-3, był również krynicki akcent.

DawidMajoch
Dawid Majoch
w meczu MŚ D.IB U20 z Kazachstanem zaliczył asystę
(fot. ze zbiorów hokeisty)
Polacy pierwszą bramkę zdobyli już w 24 sekundzie spotkania, w dalszej części meczu rywale dwukrotnie wyrównywali wynik, ale podopieczni Andreja Parfionowa w drugiej połowie wypracowali przewagę bramkową, której Kazachowie nie zdołali zniwelować. Ostateczny wynik konfrontacji ustaliła bramka Biało-Czerwonych cztery minuty przed końcowym gwizdkiem, przy której asystę zaliczył wychowanek KTH KM, jedyny kryniczanin w kadrze, Dawid Majoch (aktualnie Zagłębie Sosnowiec).

W mistrzowskim turnieju rywalami Polaków są ponadto zespoły narodowe Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Ukrainy. Kolejny mecz nasza reprezentacja rozegra w samo południe 12 grudnia z Wyspiarzami.

10.12.2012 Polska - Kazachstan 6-3