2013/2014

28.09.2013
1 Liga: wygrana i fotel lidera [fot]

Inauguracja na swoim wypadła okazale. Kryniccy pierwszoligowcy wysoko ograli walecznych hokeistów z Dębicy i dopisali na konto kolejny komplet punktów, dzięki czemu objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

1Liga Hokejowe widowisko, pierwsze w nowym sezonie przed własną publiką, otworzyła prezentacja zawodników KTH. Jeszcze przed wyjściem zespołów, na telebimie emitowany był nagrany wcześniej materiał z wszystkimi graczami, a następnie hokeiści wchodzili na lodową taflę w świetle reflektorów prezentowani przez spikera. W gronie dobrze znanych krynickich zawodników, pojawiła się nowa postać, dwudziestoletni wychowanek gdańskiego Stoczniowca - Filip Pesta, który meczem z Dębicą zadebiutował w barwach KTH.

Gra w pierwszych minutach była wyrównana, rywale sprawdzali się nawzajem, możliwości, umiejętności i dyspozycję bramkarzy. Ale już przy pierwszej nadarzającej się okazji, jaką stworzyło ukaranie dębickiego gracza, gospodarze objęli prowadzenie. Był to pierwszy i jedyny gol zdobyty w przewadze w tym spotkaniu, choć podobnych sytuacji było jeszcze wiele. W piętnastej minucie miejscowi podnieśli na 2-0, ale tym razem rywale szybko odpowiedzieli zdobywając kontaktową bramkę, Jak się później okazało, jedyną w tej konfrontacji, a kateheci w niedługim czasie zaliczyli kolejny punkt.

Druga odsłona już zdecydowanie okazała kto jest faworytem tej konfrontacji. Pięć celnych trafień bez własnych strat przesądziło o końcowym rezultacie. Dla odmiany ostatnie dwadzieścia minut spotkania wypełniały wykluczenia, arbiter na ławkę kar wysyłał zawodników aż siedmiokrotnie, a i tak jedyna bramka tej części meczu - również dla KTH - padła w równowadze. Ostatecznie gospodarze wygrali 9-1. Dla KTH zasłużone punkty, dla rywali wielki brawa za wolę walki. W niedzielę, w samo południe, rewanż.

W składzie UKH Dębica, kryniccy kibice mogli zobaczyć dzisiaj krajana, Bartłomieja Pociechę, o którego powrót do uzdrowiska zabiega macierzysty klub. Bartek jest obecnie graczem Ciarko Sanok, ale dzięki porozumieniu Sanoka i Dębicy może reprezentować także UKH w niższej lidze.

28.09.2013 - 1 Liga
1928 KTH - UKH Dębica 9 - 1 (3-1,5-0,1-0)

1928 KTH Krynica-Zdrój:
Skórski (D.Kachniarz n/g) - Dudzik, D.Kruczek; M.Dubel, Karcz, Horowski - Myjak (2), Pach (2); Bryła (2), Majoch, D.Zabawa - S.Krokosz. T.Zieliński; Pesta, Leśniak, Pawlik oraz Maczuga - trener R.Błażowski

UKH Dębica:
Skrabalak, od 40:00 Białek - Knap, Szeliga (2); Giełbaga, Darłak, Baryła (4) - Grelich (4), Burnat; Solon, Gągol (2), Piskor - Pociecha (2), Bielarczyk; Demkowicz, Wilusz (2), Kulawik oraz Leśniak - trener A.Burnat