2013/2014

19.11.2013
PHL: z oddechem na plecach

Kryniczanie nie oddają palmy pierwszeństwa. Piętnaste zwycięstwo w sezonie odniesione na lodowisku w Nowym Targu utrzymało ekstraligowy team KTH w czubie tabeli, ale kateheci wciąż na plecach czują oddech ścigających rywali.

PHL Wynik przed końcem pierwszej tercji otworzył Dawid Majoch, to czwarty z rzędu mecz, w którym młody wychowanek KTH zdobywa bramkę. Po wyrównaniu przez gospodarzy w połowie spotkania celne trafienia stały się już tylko udziałem mineralnych. Dwa gole kapitana zespołu Marcina Kolusza i dwa kolejnego wywodzącego się z Krynicy zawodnika Grzegorza Pasiuta oraz jeden Tomasza Malasińskiego zapewniły podopiecznym Jacka Płachty wysoką wygraną, dzięki której w wyścigu pretendentów do fotela lidera uzdrowiskowy team nadal jest przed tyskim GKSem.

Kolejny sprawdzian już w piątek. Przed własną publiką 1928 KTH zmierzy się po raz trzeci w bieżących rozgrywkach z zespołem Unii Oświęcim. Mecz o godz. 18:30.