08.11.2013
100 na liczniku

W piątek, 8 listopada, reprezentacja Polski seniorów w budapesztańskim turnieju EIHC zmierzyła się z zespołem gospodarzy ulegając po karnych 1-2. Dla jednego polskiego hokeisty, aktualnie zawodnika ekstraligowego 1928 KTH, udział w meczu był jubileuszowym występem.

Marcin Kolusz kapitan ekstraligowego 1928 KTH w składzie reprezentacji zaliczył setny mecz.

Biało-Czerwoni wyrwali jeden punkt wyżej notowanej drużynie Madziarów, ale wygrana była w zasięgu ręki. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem 1-1, Orły objęły prowadzenie w połowie drugiej tercji (Dronia-Malasiński-Dutka), ale gospodarze wyrównującego gola zdobyli półtorej minuty przed końcowym gwizdkiem. Po bezbramkowej dogrywce w rzutach karnych więcej szczęścia mieli Bratankowie. W sobotę mecz z Ukrainą, dzień później z zespołem Rumunii.