14.12.2013
PLHK:przegrana z mistrzyniami

W sobotnie popo³udnie uzdrowiskowe hokeistki podejmowa³y na krynickim lodowisku mistrzynie Polski. Gospodynie uleg³y faworytkom 2-8.

PLHK Bramkowa wymiana trwa³a tylko w pierwszej tercji, kryniczanki po pierwszej stracie szybko wyrówna³y, ale przyjezdne potrafi³y wykorzystaæ niemal ka¿d± nadarzaj±c± siê okazjê i odp³aci³y kolejnymi dwoma celnymi trafieniami. Jeszcze w tej samej czê¶ci meczu miejscowe zmniejszy³y dystans, jednak szybka riposta bytomianek ponownie da³a dwubramkowe prowadzenie. W kolejnych tercjach trafia³y ju¿ tylko hokeistki Polonii. Zawodniczkom MKHL nie brakowa³o sposobno¶ci do zmiany wyniku i potrafi³y wypracowaæ dogodne sytuacje, tyle, ¿e brakowa³o odpowiedniego wykoñczenia i celno¶ci. Zaanga¿owanie w defensywie, choæ z kilkoma b³êdami okupionymi jeszcze czterema stratami, pozwoli³o unikn±æ wy¿szego wyniku.

£adny mecz w krynickim zespole rozegra³a Karolina Szewczyk, zdobywczyni obydwu goli dla MKHL. £±cznie na swoim koncie zgromadzi³a dotychczas tuzin bramek i wraz z kole¿ankami z formacji (przeciw Polonii zagra³a w pierwszym ataku) Agnieszk± Pióro i Anet± Cygan plasuj± siê na pocz±tku drugiej dziesi±tki najskuteczniejszych hokeistek ligi. Natomiast zespó³ nadal zajmuje szóste, ostatnie miejscu w tabeli trac±c do poprzedzaj±cej dru¿yny Tychów dwana¶cie punktów. Nastêpne spotkania 21 i 22 grudnia w Krynicy z gdañskim Stoczniowcem.