20.09.2014
Młodzi hokeiści w zawodach

W krynickiej hali sportowej trwa II Międzynarodowy Turniej im. Krzysztofa Kiklicy w hokeju na lodzie zawodników rocznika 2001 i młodszych. W meczu otwarcia drużyna KTH KM zmierzyła się z rówieśnikami z Ukrainy.

Zespół Galicyjski Lions Novoyavorivsk zaprezentował szybki i skuteczny hokej. Zawodnicy wykazujący lepsze wyszkolenie techniczne, a do tego bardziej rośli od kryniczan, wypracowali sobie przewagę w polu, którą potwierdzili bramkowymi zdobyczami. Kilka dogodnych sytuacji mieli również gospodarze, jednak nie zdołali ich zakończyć celnymi trafieniami. Do 15 min. pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, późnej goście zdobyli cztery gole, kolejne pięć w drugiej połowie meczu.

W sobotę kryniczanie zagrają jeszcze o 13:45 z Unią Oświęcim, a w pozostałych spotkaniach Ciarko KH Sanok zmierzy się z Novoyavorivskiem i MMKS Podhale, które w drugim swoim meczu stanie naprzeciw Unii.