04.10.2014
1 Liga: pierwszy mocny cios

Wyraziście hokeiści 1928 KTH rozpoczęli nowy pierwszoligowy sezon. W Dębicy rozbili miejscowy UKH 8-1.

Pod wieloma względami to spotkanie było wyjątkowe. Bo pierwsze, bo pod własnym szyldem, bo wygrana... Pomimo wielu perypetii i przeciwności udało się zmontować zespół i wystartować. Do Dębicy pojechało siedemnastu zawodników, z których aż dwunastu punktowało w tym pierwszym pojedynku. Dwa gole zapisał na swoim koncie kapitan drużyny Tomasz Cieślicki, w tym pierwszy już w 20 sekundzie konfrontacji. Po jednym dołożyli Grzegorz Myjak, Sławomir Krokosz, Marek Bryła, Damian Maczuga, Marek Cieślicki oraz powracający do gry po rocznej przerwie wiceprezes Damian Dubel. Gole padały zarówno przy równych stanach, jak i w przewagach i osłabieniu. Przy wysokim wyniku było również sporo asyst, jedną zaliczył także ponownie po przerwie w zespole Marcin Zabawa. Dobrze wpasowali się nowi zawodnicy - punkt za podanie uzyskał Dawid Maj, a Mateusz Strużyk precyzyjnie obsłużył kolegów aż przy pięciu bramkach. Przy jednym golu - co zdarza się niezwykle rzadko w meczach - punktował też bramkarz, Nikifor Szczerba.

Jak mówi porzekadło... pierwsze koty za płoty. W niedzielę o 15:00 spotkanie rewanżowe.

1 Liga - 04.10.2014
UKH Dębica - 1928 KTH 1 - 8 (0-3,1-2,0-3)
    1 - 8 56:00 Maczuga - Strużyk - Bryła

kary: Dębica 12 min. - KTH 26 min. (10 NZ - Bryła)
strzały: Dębica 36 - KTH 59
widzów: 350
sędziowali: B.Kaczmarek oraz M.Ciastoń i M.Niżnik

UKH Dębica:
Ciura, od 53:05 Białek - B.Burnat (2), Gębczyk; Mielniczek, Gągol, A.Burnat (4) - Olearczyk, Ćwikła; Bar, Darłak, Naparło (2) - Pasiut, Zawiłowicz; Mazur (2), Barszcz, Ferenc - Sieradzki, Wiktor (2); Dobies, Giełbaga, Kloc - trener A.Burnat