08.11.2015
MALH: hat-trick Goszty³y

Uzdrowiskowa dru¿yna Krynickie Diab³y rozegra³a drugie spotkanie w ramach rozgrywek Ma³opolskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Kryniczanie podejmowali krakowskie ¯ubry, pojedynek zakoñczy³ siê wygran± gospodarzy 5-2. Trzy gole na swoim koncie zapisa³ nowy prezes stowarzyszenia Maciej Goszty³a.

Pierwsza, bardzo szybka i wyrównana tercja, przynios³a tylko jedno trafienie, wynik konfrontacji w 12 min. otworzy³ pomy¶lnie dla gospodarzy nowo wybrany prezes Krynickich Diab³ów Maciej Goszty³a. Pocz±tek drugiej ods³ony to dominacja na lodowej tafli miejscowej dru¿yny, dodatkowo potwierdzona bramk± zdobyt± przez Marka Pó³toraka. W koñcówce tercji kontaktowego gola uzyska³y ¯ubry wykorzystuj±c b³±d krynickiego golkipera, na listê strzelców wpisa³ siê Marek Korzeniowski. Bramka pad³a w czasie, kiedy na ³awce kar po obydwu stronach przebywa³o po dwóch graczy, wykluczonych z gry by och³onêli po bitce, jakiej nie powstydzi³y by siê najznakomitsze hokejowe areny. Ostatni± czê¶æ zawodów skutecznie rozpoczêli kryniczanie podnosz±c wynik na 3-1 po trafieniu Tomasza Majchrzaka. Szybko pad³a równie¿ czwarta bramka autorstwa Goszty³y, który po kilku minutach raz jeszcze pokona³ ³apacza ¯ubrów Stefana Lepuckiego, kiedy podwójn± karê mniejsz± odsiadywa³ Adam Lubowiecki. Wykorzystanie okazji w liczebnej przewadze, któr± nadal jeszcze posiadali, o¶mieli³a kryniczan do kolejnych ataków na bramkê rywali, zapomnia³y jednak Diab³y o defensywie i w efekcie drugie trafienie dla ¯ubrów sta³o siê udzia³em Macieja Tybuszewskiego. Ostatecznie konfrontacja zakoñczy³a siê wygran± uzdrowiskowej dru¿yny 5-2. To drugi komplet punktów kryniczan na pocz±tku rozgrywek.

07.11.2015 - MALH
Krynickie Diab³y - ¯ubry Kraków 5 - 2 (1-0,1-1,3-1)

HC Krynickie Diab³y:
Ma¶lanka, od 16:00 Havas, od 35:33 Ma¶lanka - St.Makuch, W.Pajor (2); M.Pajor (2), Goszty³a, S³.Makuch (2) - Hopej, Bryniarski; M.Wrona, Majchrzak, Bielak - Bogdañski (2), T.Kukulak; Majewski, Pó³torak, J.Kacprzycki - Pajda, K.Kukulak; M.Kukulak - trener £.Domek