23.04.2016
MSD1A: niepomy¶lny start

Niefortunnie rozpoczêli Bia³o-Czerwoni katowicki turniej Mistrzostw ¦wiata Dywizji IA, w pierwszym swoim meczu ulegli reprezentacji W³och 1-3.

W³osi przez ca³e spotkanie sprawiali wra¿enie solidniej zorganizowanej dru¿yny, graj±cej szybki i zdecydowany hokej, Polakom zabrak³o precyzji, zespo³owej gry i szczê¶cia. Rywale prowadzili od 13 minuty meczu, Or³y wyrówna³y w po³owie drugiej tercji golem zdobytym podczas gry w przewadze, ale kilka minut pó¼niej ponownie przegrywali jedn± bramk±. Taki stan utrzyma³ siê do ostatnich sekund pojedynku, kiedy po wycofaniu przez Bia³o-Czerwonych golkipera, kr±¿ek trafi³ do pustej bramki, ustalaj±c koñcowy wynik.

W reprezentacyjnym sk³adzie na katowickie mistrzostwa jest czterech wychowanków KTH - obroñcy Bart³omiej Pociecha i Maciej Kruczek oraz napastnicy Grzegorz Pasiut i Rados³aw Galant. W meczu z W³ochami Bartek i Grzegorz wyst±pili w drugiej formacji, a Maciej i Radek w czwartej.

Najbardziej do¶wiadczonym w tym gronie jest Pasiut, dla którego to ju¿ dziewi±ty mistrzowski turniej, a sobotnia konfrontacja z dru¿yn± Italii by³a jego 113 wystêpem w reprezentacji seniorów. Na swoim koncie zapisa³ dotychczas 29 goli. Po raz trzeci w championacie bierze udzia³ Pociecha, dotychczas 51 spotkañ i 4 bramki , a dla Kruczka (24 mecze) i Galanta (44 m, 4 gole) to drugie mistrzostwa seniorów.

W niedzielê równie¿ o 16:30 Polska zmierzy siê z Kore±.