17.01.2018
1 Liga - zgodnie z przewidywaniami

Niedzielny, rewanżowy mecz ze Stoczniowcem kryniccy pierwszoligowcy, podobnie jak pierwszy pojedynek, również zakończyli dwucyfrową wygraną. Komplet punktów opłacili jednak utratą kolejnego golkipera, który podczas podbramkowej interwencji doznał kontuzji barku.

1Liga Worek z bramkami już w drugiej minucie konfrontacji otworzył krynicki defensor Piotr Pach, dla którego było to drugie celne trafienie w bieżącym sezonie. Jeszcze przed przerwą podwyższyli Valeriy Polinin i Alexander Alimov. Ten ostatni na listę strzelców w niedzielnych zawodach wpisał się aż pięciokrotnie, potwierdzając swoją pozycję czołowego snajpera 1 Ligi. Ponadto, w kolejnych tercjach, gole dla KTH zdobywali Marek Bryła dwukrotnie oraz Tomasz Cieślicki, Grzegorz Leśniak i Dawid Kruczek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12-2, dla gdańskiej drużyny bramki uzyskali Gleb Volf i Kacper Murawski.

Pod koniec pierwszej odsłony golkiper krynickiej drużyny Bartosz Maza doznał kontuzji barku, która uniemożliwiła dalszą grę. Po wstępnej diagnozie pod znakiem zapytania stoją również dalsze występy bramkarza. W zawodach z gdańszczanami między słupkami zastąpił go Arkadiusz Sontowski.

Na sześć kolejek przed końcem 2 Rundy sezonu zasadniczego krynicka drużyna z 51 punktami zajmuje trzecią pozycję, za ekipami z Sosnowca (57) i Torunia (51). Na dalszych miejscach plasują się SMS U18 (31 pkt.), MMKS Podhale (26), Hokej Poznań (16), UKH Dębica (8) i zamykający zestawienie Stoczniowiec Gdańsk z dorobkiem 6 punktów.

Krynickiej drużynie do rozegrania pozostały po dwa mecze z MMKS Nowy Targ w najbliższy weekend na wyjeździe, a następnie z Toruniem i Zagłębiem przed własną publiką. Kibice uzdrowiskowej drużyny ufają, że będą mogli zobaczyć konfrontacje KTHetów z najlepszymi zespołami zaplecza ekstraligi zarówno w tej rundzie, jak i meczach play off.

14.01.2018 - 1 Liga
1928 KTH - Stoczniowiec 12 - 2 (3-0,3-2,6-0)
    1 - 0 01:32 Pach - Polinin (+1)
    2 - 0 10:19 Polinin
    3 - 0 16:10 Alimov - Polinin, Pach
    4 - 0 28:05 Cieślicki - Pach, D.Kruczek
    5 - 0 29:46 Alimov - Polinin
    5 - 1 31:39 Volf - Łabinowicz (+1)
    6 - 1 34:41 Alimov - Bryła, Shalamov (+1)

Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój (2):
Maza, od 15:58 Sontowski - D.Kruczek, Chikida; Shalamov, Polinin, Alimov - Gogoc (2), Myjak (2); Leśniak, Cieślicki, Dudkiewicz - Dudzik, Pach (2); Morozov (2), Bryła, Krok - trener A.Parfenov

GKS Stoczniowiec Gdańsk:
Tomashevskiy, od 20:00 Soliński - Leśniak, Wala; Mocarski, Volf, Nikolenko - Gerasymenko, Liśkiewicz (2); Zalewski, Murawski, Łabinowicz (2) - Munch (2); Niedźwiecki, Pluciński, Ebertowski - trener K.Lehmann