10.02.2018
1 Liga: Zagłębie prowadzi 1-0

Pierwsze półfinałowe starcie zespołów z Sosnowca i Krynicy-Zdroju na korzyść Zagłębia. Emocjonujący mecz, pełen zwrotów akcji i zaskakujących sytuacji, zakończył złoty gol zdobyty w drugiej minucie dogrywki przez gospodarzy. W niedzielę drugi pojedynek, również w Sosnowcu.

1Liga Po dwie bramki w seriach serwowali sobie hokeiści obydwu zespołów wymieniając się co pewien czas strzelecką inicjatywą. W 58 minucie tę konwencję złamali kryniczanie i byli o krok od pierwszej półfinałowej wygranej, ale sekundę (!) przed końcem trzeciej tercji miejscowi wyrównali, a w dodatkowym czasie drugi w tej serii gol zapewnił im zwycięstwo. Ważnym elementem zawodów okazały się gry w liczebnych przewagach, które miały wymierny wpływ na przebieg spotkania w jego ostatnich minutach i końcowe rozstrzygniecie.

Po pierwszej tercji prowadzili gospodarze 2-0 dzięki celnym trafieniom Jakuba Jaskólskiego i Nikolaia Stolyarenki. Dwie szybkie zdobycze KTHetów przed drugą przerwą wyrównały stan, a na listę strzelców wpisali się Tomasz Cieślicki i wciąż aktualny Król Strzelców ligi Alexander Alimov. Jednak tuż po wznowieniu gry ponownie o dwubramkową przewagę dla miejscowych postarali się Pavlo Taran i Dmytro Demyanyuk. Kolejny zwrot nastąpił w drugiej części trzeciej odsłony, najpierw kontaktowe trafienie zaliczył Grzegorz Leśniak, a następnie "mineralni" wykorzystując podwójną karę mniejszą rywali, w krótkim odstępie czasu wyrównali i objęli prowadzenie. W liczebnej przewadze golkipera gospodarzy pokonali Valeriy Polinin i kapitan zespołu, jeden z najskuteczniejszych defensorów zaplecza ekstraligi, Dawid Kruczek. Do końca podstawowego czasu gry pozostały dwie minuty, ale nie dały one kryniczanom gwarancji zwycięstwa, tym bardziej, że na ławkę kar trafił jeden z napastników. Hokeiści 1928 KTH za wszelką cenę starali się wybronić, do radości zabrakło zaledwie sekundy. Tuż przed gwizdkiem stan meczu wyrównał Nikolai Stolyarenko.

Przyszło więc uzdrowiskowej drużynie w dodatkowym czasie kontynuować pojedynek w liczebnym osłabieniu, i dała skuteczny odpór, jednakże chwilę po wyrównaniu formacji z gry wykluczony został kolejny KTHeta. Pół minuty później rywalizację na korzyść gospodarzy rozstrzygnął najskuteczniejszy gracz Zagłębia Łukasz Rutkowski.

W półfinałowej rozgrywce do czterech wygranych 1-0 prowadzą sosnowiczanie. W niedzielę drugi mecz, również na tafli Stadionu Zimowego. Początek o godz. 17:00.