10.09.2017
Trzy punkty na starcie

Krynickie hokeistki rozpoczęły drugi swój sezon w słowackiej Ekstralidze Kobiet wyjazdowym meczem w Martinie. Inauguracja wypadła znakomicie, KTHetki zainkasowały pierwszy komplet punktów pokonując rywalki 5-2.

Na Słowację, w pierwszy ligowy bój, trener Janusz Pióro zabrał dwie pełne formacje plus jeden atak. W składzie obok zawodniczek grających w poprzednim sezonie pojawiła się Karolina Szewczyk, powracająca do hokeja po rocznej przerwie wychowanka klubu, która zaznaczyła swój pierwszy występ punktem za asystę. Swoim precyzyjnym podaniem przyczyniła się do zdobycia przez MKHL pierwszej w meczu i w sezonie bramki. W dziewiętnastej minucie spotkania kryniczanki wykorzystały wyśmienitą okazję, jaką była gra w przewadze, a bramkowy bilans zespołu w rozgrywkach 2017/18 otworzyła Natalia Wrona.

Zmotywowane zdobyczą KTHetki po przerwie poszły za ciosem i w krótkim, niespełna dwuminutowym odstępie czasu, uzyskały dwa kolejne trafienia po strzałach Agnieszki Pióro i Katarzyny Frąckowiak. W połowie spotkania po raz drugi na listę strzelców wpisała się Agnieszka, dając drużynie czterobramkowe prowadzenie. Ten dystans gospodynie pomniejszyły w 37 min., gola zapisała na swoje konto Petronela Sušienková.

Trzecia odsłona przyniosła jeszcze dwa gole, po jednym dla każdej ze stron. W pięćdziesiątej minucie gry, pomimo liczebnego osłabienia, kryniczanki po raz piąty zmusiły do kapitulacji golkiperkę Martina, drugie trafienie zaliczyła Katarzyna, ale chwilę później miały już nieco mniej szczęścia, a grę 5 na 4 wykorzystały rywalki. Druga bramka gospodyń (ponownie Sušienková) trzy minuty przed końcowym gwizdkiem ustaliła ostateczny wynik konfrontacji.

- Dziewczęta rozegrały dobry mecz - nie krył zadowolenia po zakończonym spotkaniu prezes MKHL Ireneusz Dubiela. - Wypracowaliśmy przewagę od pierwszych minut gry, ale brakowało jeszcze skuteczności, dużo strzałów wędrowało obok bramki. Jestem zadowolony z występu całej drużyny, ale szczególnie cieszy postawa młodziutkich zawodniczek, które też dużo wniosły do gry. Spotkanie pokazało również co powinniśmy jeszcze poprawić i nad czym popracować.

Następny sprawdzian KTHetek już w najbliższy piątek. Przed własną publiką podejmować będą rywalki ze Zvolenia, początek tego pojedynku o godz. 17:00. Dzień później kryniczanki pojadą do Bratysławy na pierwszy mecz z nowym zespołem ligi HC ŠKP Bratislava.