07.10.2017
Kozak otworzył, Shalamov pokazał

Pechowa trzynastka przytrafiła się hokeistom z Dębicy w sobotnim starciu z KTHetami, na otwarcie sezonu, w pierwszym swoim meczu kryniczanie pokonali rywali 13-0. W niedzielę mecz rewanżowy.

Dużą przewagę optyczną i w grze wypracowali sobie gospodarze od pierwszych minut pojedynku, z długimi i częstymi okresami posiadania krążka, a przede wszystkim sporą liczbą podbramkowych sytuacji i oddawanych strzałów. Golkiper gości miał mnóstwo pracy, ale radził sobie bardzo dobrze, co rusz parując zapędy miejscowych, a zdobycze bramkowe 1928 KTH tak w pierwszej, jak i drugiej tercji nie zapowiadały wyniku uzyskanego ostatecznie po sześćdziesięciu minutach gry. Jednak nieustanne parcie miejscowych na dębicką bramkę znacząco dało się we znaki golkiperowi, który o ostatnim fragmencie tego pojedynku będzie chciał z pewnością szybko zapomnieć. Łupem krynickich graczy padło aż dziewięć goli, dając Academy w pierwszym ligowym meczu wysokie, dwucyfrowe zwycięstwo.

Worek z bramkami w szóstej minucie spotkania rozwiązał Krzysztof Kozak, wpisując się tym samym na listę strzelców otwierających w kolejnych sezonach bramkowe bilanse drużyny. Po dwa gole do sobotniego wyniku dołożyli Grzegorz Myjak i Valeriy Polinin, po jednym Dawid Kruczek, Marek Bryła, Krzysztof Dudkiewicz i Dmitry Chikida, ale najskuteczniejszym graczem tych zawodów został Aleksandr Shalamov - zdobywca czterech goli, do których dopisał jeszcze dwie asysty. Z takim dorobkiem, już po pierwszym występie uplasował się na szóstej pozycji w rankingu najskuteczniejszych graczy 1 Ligi.

W osiemnastoosobowym składzie KTHetów zagrało aż ośmiu nowych zawodników, w tym piątka obcokrajowców. Po dłuższej przerwie do hokeja powrócił wychowanek Marek Bryła, przypominając się publiczności celnym trafieniem. W obronie zagrali Patryk Gogoc i Adam Krok absolwenci SMS, którzy co prawda przed laty, jeszcze jako uczniowie szkółki, zaliczyli występy w krynickiej drużynie w meczach play off, ale dopiero teraz na dobre wchodzą do zespołu. A zaciąg zza wschodniej granicy tworzą Vsevolod Kondrashov, który strzegł w sobotę krynickiej bramki (dzisiejszy jubilat Kamil Skórski był rezerwowym), defensor Dmitry Chikida znany kryniczanom, podobnie jak Valeriy Polinin i Aleksander Alimov, z poprzedniego sezonu z gry w EUHL oraz wyróżniający się w pierwszym meczu Aleksandr Shalamov.

W niedzielę, również o godz. 18:00, spotkanie rewanżowe.

07.10.2017
1928 KTH - UKH Dębica 13 - 0 (2-0,2-0,9-0)
    1 - 0 05:09 Kozak - Grebla, Bryła
    2 - 0 10:15 Chikida - Leśniak
    3 - 0 24:47 D.Kruczek - Shalamov
    4 - 0 31:25 Myjak - Alimov, Shalamov (+1)

Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój (2):
Kondrashov (Skórski n/g) - D.Kruczek, Gogoc; Shalamov (2), Alimov (4), Polinin - Krok, Myjak; Bryła, Kozak, Grebla (2) - Pach, Chikida; Dudkiewicz, Krokosz, Leśniak - Dudzik - trener T.Cieślicki

UKH Dębica:
Nowak, od 56:41 Ciura - Smagacz, Dominik Giełbaga; Fal, Barszcz, Micula - Szukała, Grzegorczyk (2); Kloc Dawid Giełbaga (2), Wójcik - B.Burnat, Sieradzki; A.Burnat, Kuczek, Hadowski - Kowalski, Małopolski (2), Bujok - trener A.Burnat