23.10.2017
MKHL: wyżej w tabeli

Wysoką wygraną krynickiej drużyny zakończył się niedzielny mecz słowackiej ekstraligi kobiet pomiędzy MKHL a słowackim zespołem Ice Dream Kosice, choć przez chwilę, na koniec pierwszej tercji, zapachniało niespodzianką.

W tej konfrontacji faworytkami były KTHetki, rywalki dysponują młodą drużyną, która nabiera dopiero doświadczenia, a w bieżącym sezonie jeszcze nie wywalczyła żadnego punktu, ale po dwudziestu minutach gry to Słowaczki prowadziły 2-1. Pierwszy gol meczu padł już piętnaście sekund po jego rozpoczęciu, dla miejscowych trafiła rozgrywająca trzeci mecz w barwach MHKL nowotarżanka Karolina Zielińska, przyjezdne odpowiedziały celnie wykończoną akcją Courtney Birchard i ta sama zawodniczka tuż przed przerwą dała prowadzenie Słowaczkom.

Szybko jednak sytuacja meczowa zmieniła się po wznowieniu gry, o co zadbały najskuteczniejsza aktualnie w składzie mineralnych Aneta Cygan oraz powracająca do formy po rocznym rozbracie z hokejem Karolina Szewczyk, które czterokrotnie w tej części meczu zmusiły do kapitulacji golkiperkę gości. Po drugiej stronie lodowiska, strzegąca świątyni MKHL Zuzanna Oleksa, nie dała się już zaskoczyć rywalkom ani w tej tercji, ani w następnej, a koleżanki z zespołu postarały się o kolejne cztery celne trafienia. Dwukrotnie Katarinę Hostovičakovą pokonała bardzo aktywna od początku sezonu Natalia Wrona, o pierwszą swoją bramkę w bieżących rozgrywkach postarała się również Zuzanna Baran, a Aneta Cygan ostatecznie ustaliła wynik kompletując hat-tricka.

Wygrana wyniosła krynicki zespół na czwarte miejsce w tabeli, o kolejny awans mineralne powalczą już w najbliższą niedzielę 29 października, z sąsiadującą w tabeli Sarisanką Presov. Początek tego spotkania, które odbędzie się na krynickim lodowisku, o godz. 15:00.