07.04.2019
Młodzicy zakończyli eliminacje

Ostatni mecz rundy zasadniczej rozegrali młodzicy KTH KM. W wyjazdowym spotkaniu w Nowym Targu starli się z liderem grupy małopolsko-podkarpackiej, próbując raz jeszcze przełamać hegemonię rywali. Gospodarze jednak i tym razem nie oddali pola kończąc eliminacje z kompletem zwycięstw i punktów. Kryniczanie ostatecznie zajęli trzecią lokatę.

młodzicy KTH KM Pierwsze dwadzieścia minut potwierdziło, że w bieżącym sezonie mecz z liderem to duże wyzwanie, Szarotki prowadziły z czterobramkową przewagą. Pod koniec drugiej odsłony kateheci zaczęli odrabiać straty doprowadzając w połowie ostatniej części do stanu 4-6, ale w kolejnych minutach gry skwapliwie wykorzystane przez miejscowych m.in. liczebne osłabienia mineralnych ponownie powiększyły bramkowy dystans. Zawody zakończyły się wygraną Podhala 9-4.

Potyczka w Nowym Targu była ostatnim meczem obydwu zespołów w rundzie zasadniczej. Natomiast do wypełnienia terminarza grupy pozostała jeszcze jedna konfrontacja Sanoka i Cracovii, której rozstrzygnięcie nie będzie już miało wpływu na układ tabeli. Pierwsze miejsce zajęli nowotarżanie z kompletem punktów, na drugim uplasowało się sanockie Niedźwiadki, a trzecie miejsce zajęło KTH KM i te trzy zespoły wezmą udział w turnieju finałowym, który w trzeciej dekadzie kwietnia rozegrany zostanie w Bytomiu. Stawkę uzupełnią trzy drużyny z okręgu śląskiego i dwie z kujawsko-pomorskiego.

W indywidualnych statystykach przodujący dotychczas w punktacji kanadyjskiej okręgu zawodnicy z uzdrowiska stracili nieco na rzecz rówieśników z Nowego Targu obejmujących na koniec rozgrywek trzy pierwsze lokaty. W topowej dwunastce miejsca zajęło czterech katehetów - Marlon Wróbel (4), który jednakże pozostał Królem Strzelców z 30 trafieniami na koncie, Jakub Wilk (5), Szymon Kiełbicki (9) i Marcin Kuzak (11).

W eliminacjach okręgowych krynicko-dębicka drużyna rozegrała 20 spotkań, z których 11 zakończyła zwycięstwami. Kateheci zgromadzili na koncie 34 punkty, a bilans bramkowy zamknęli 97 zdobytymi i 81 straconymi golami.

06.04.2019 - młodzicy
MMKS Podhale - KTH KM 9 - 4 (4-0,1-2,4-2)
    1 - 0 04:26 Michalski - Trzebunia
    2 - 0 09:52 Szlembarski - Michalski
    3 - 0 13:10 Michalski - Szlembarski (-1)
    4 - 0 16:02 Słowakiewicz - Michalski, Trzebunia (-1)
    5 - 0 24:52 Michalski - Trzebunia, Malasiński
    5 - 1 38:34 Kuzak - Majewski
    5 - 2 39:36 Wróbel
    6 - 2 42:22 Pudzisz - Słowakiewicz, Nykaza
    6 - 3 42:30 Kiełbicki - Kuzak
    6 - 4 46:39 Wróbel - Wilk
    7 - 4 52:43 Słowakiewicz - Michalski (+1)
    8 - 4 54:35 Luberda - Sokół , Sulka
    9 - 4 56:37 Szlembarski - Malasiński (+1)

kary: Podhale 8 min. - KTH KM 4 min.
sędziowali: A.Nenko oraz M.Groblicki i J.Węgrzyniak

MMKS Podhale Nowy Targ U16:
Klimowski - Szlembarski, Gawron; Trzebunia (2), Michalski, Jarczyk - Słowakiewicz (2), Długopolski, Malasiński - Nykaza (2), Sulka; Sokół, Pudzisz, Łojas - Luberda, Bury (2) - trener P.Korolev

KTH KM Krynica-Zdrój U16:
Pękala, od 29:03 Różana - Wilk (4), J.Baran; Wróbel, Kuzak, Kiełbicki - Pawlik, Majewski; J.Klimczak, K.Baran, M.Nosal - Maniak - trener W.Różana