13.10.2018
1 Liga: cztery gole debiutanta

Pierwszy wyjazdowy mecz rozegrali w sobotę kryniccy pierwszoligowcy. Drużyna KTH S.A. gości na Wybrzeżu, gdzie w sobotę w gdańskiej Hali Olivia zmierzyła się z zespołem Stoczniowca, pokonując rywali 8-2. Udany debiut w tej konfrontacji zapisał na swoim koncie nowy białoruski napastnik katehetów, autor czterech goli. W niedzielę mecz rewanżowy.

1Liga Kryniczanie z impetem weszli w spotkanie, w pierwszych sześciu minutach gry aż czterech graczy KTH powędrowało na ławkę kar, w tym dwóch zainkasowało "dyszkę" za niesportowe zachowanie. Gospodarze nie zmarnowali okazji zamieniając liczebną przewagę na jednobramkowe prowadzenie, a w drugiej części pierwszej tercji, przy równych stanach, podwyższyli na 2-0. Obydwie bramki zafundował miejscowym Bartosz Wołoszyk. I tyle gdańska młodzież zdołała ugrać, bo później krążki wpadały już tylko do siatki Stoczniowca. Jeszcze przed pierwszą przerwą kontaktowego gola zdobył Alexander Alimov. Na początku drugiej odsłony wyrównał nowy nabytek KTH S.A., białoruski napastnik Władysław Gawrus, który w sumie zdobył w tym meczu cztery gole i zaliczył dwie asysty, bogato pieczętując pierwszy występ w barwach uzdrowiskowego zespołu. A wyniku dopełniły dwie zdobycze Tomasza Cieślickiego i jedna Marka Bryły.

W meczu z gdańszczanami, obok dwudziestojednoletniego Gawrusa, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy drużyny z Poznania, a obecny rozpoczął z Polonią Bytom w PHL, w składzie KTH S.A. pojawił się powracający do gry po przerwie spowodowanej kontuzją Aleks Morozov.

Pierwszy pojedynek ze Stoczniowcem kateheci zakończyli z kompletem punktów. W niedzielę rewanż o godz. 11:00.

13.10.2018 - 1 Liga
Stoczniowiec - KTH S.A. 2 - 8 (2-1,0-4,0-3)
    1 - 0 06:12 Wołoszyk - Nowak, Smal (+1)
    2 - 0 15:17 Wołoszyk - Smal
    2 - 1 18:23 Alimov - Cieślicki, Gawrus (+1)

strzały: Stoczniowiec 26 - KTH 34
kary: Stoczniowiec 16 min. - KTH 34 min.
sędziowali: Patryk Kasprzyk oraz Marcin Zwierzychowski i Mariusz Zwierzychowski

GKS Stoczniowiec Gdańsk:
Soliński, od 33:35 Gasparyan - Liśkiewicz, Nowak; Smal, Mocarski (2), Wołoszyk - Iwanow (2), Wala (2); Volf, Krasakiewicz, Łabinowicz - Boboshko, Leśniak (4); Golovchanskiy, Ebertowski, Murawski - Zalewski (4), Pluciński, Niedźwiecki (2) - trener K.Lehmann