26.10.2018
Owocny wyjazd do Dębicy

Wyjazdowe spotkanie żaków starszych KTH KM na Podkarpacie zaowocowało drugą wygraną w sezonie i awansem w ligowej tabeli. Kryniczanie pokonali rówieśników z Dębicy 2-1.

żak Ponad połowa piątkowego spotkania w Dębicy upłynęła bezbramkowo, pierwszy gol padł dopiero w 32 minucie gry, a stan rywalizacji otworzyli gospodarze po trafieniu Kamila Żądły. Przez kolejny kwadrans zespoły ponownie szukały patentu na pokonanie golkiperów. Przełom nastąpił w połowie trzeciej tercji, kiedy wyrównującą bramkę dla katehetów zdobył Mikołaj Majewski. Siedem minut później drugi punkt dla krynickiej drużyny uzyskała Natalia Nosal, a zdobycz ta okazała się strzałem na miarę zwycięstwa.

W bieżącym sezonie była to druga potyczka zespołów z Krynicy i Dębicy, w pierwszej, przed miesiącem górą byli rywale, pokonując mineralnych 9-2. Rewanż się powiódł, choć bez spektakularnego wyniku, a dzięki wygranej z liderem rozgrywek, drużyna KTH KM awansowała w ligowej tabeli z miejsca szóstego na trzecie.