06.11.2018
Osiemnaście goli młodzików

Dwie wysokie wygrane odniosła krynicko-dębicka drużyna młodzików w kolejnych ligowych spotkaniach grupy małopolsko-podkarpackiej. Rywalami byli rówieśnicy z Oświęcimia, którzy w obydwu pojedynkach ulegli katehetom w identycznym wyniku 2-9.

młodzicy - U16 W pierwszej konfrontacji o wygranej KTH KM przesądziła już pierwsza tercja zakończona pięciobramkowym prowadzeniem gospodarzy. W drugiej odsłonie goście w krótkim odstępie czasu uzyskali dwa trafienia pomniejszając przewagę, jednak ponownie inicjatywę przejęli miejscowi doprowadzając do wysokiego końcowego wyniku.

Rewanż zapowiadał się na ciekawe widowisko, z wyrównaną grą. Po dwudziestu minutach zespoły remisowały 2-2, a w następnej tercji padła tylko jedna bramka. Mocne rozstrzygnięcia przyniosła trzecia część zawodów, w której hokeiści połączonej drużyny sześciokrotnie zmusili do kapitulacji golkipera gości.

W obydwu spotkaniach dobrym wzorem dla zespołu był kapitan katehetów Jakub Wilk. Nominalny obrońca efektywnie udzielał się w ofensywnych zadaniach, skutecznie radząc sobie również na wyznaczonej pozycji. Efektem łącznie jedenaście zdobytych punktów za pięć goli i sześć podań, co pomogło reprezentantowi Polski Kadry U16 objąć fotel lidera w punktacji kanadyjskiej zawodników okręgu małopolskiego. Kapitanowi wtórowali koledzy i koleżanki z drużyny dopisując do wspólnej puli kolejne zdobycze. Na listę strzelców wpisywali się Marlon Wróbel (5 goli), Benedykt Bieniek (3), Marcin Kuzak (2) oraz Szymon Kiełbicki, Oliwer Tumidalski i Wiktor Skrzek (po 1).

Po czterech rozegranych spotkaniach KTH KM zajmuje drugą pozycję w pięciozespołowej grupie przed Podhalem, Cracovią i Unią, a za sanockimi Niedźwiadkami, z którymi terminarz wyznacza konfrontację w najbliższą sobotę.

04.11.2018 - młodzicy
KTH KM - Unia Oświęcim 9 - 2 (2-2,1-0,6-0)

KTH KM Krynica-Zdrój:
Pękala, od 29:42 Różana - M.Nosal, Wilk; Kuzak, Wróbel (2), Kiełbicki - Pawlik (2), Majewski; Tumidalski (4), Skrzek (4), J.Klimczak (2) - J.Baran, Bieniek, Talanda - trener W.Różana

UKH Unia Oświęcim:
Gąsior, od 40:00 Mąsior - Dworzak (10), Pencko (12); Wilk, Zygmunt (6), Płonka - K.Zaborska, A.Zaborska (2); Kot, Motyka, Klimczyk (4) - trener I.Jarosz

03.11.2018 - młodzicy
KTH KM - Unia Oświęcim 9 - 2 (5-0,1-2,3-0)
    1 - 0 06:23 Wróbel - Tumidalski (+1)
    2 - 0 08:37 Tumidalski - Kiełbicki, Wilk (+1)
    3 - 0 10:08 Kuzak - Skrzek, Klimczak
    4 - 0 16:14 Wilk - Kuzak, Klimczak (-1)
    5 - 0 18:40 Wróbel - Kiełbicki, Tumidalski (+1)
kary: KTH 8 min. - Unia 16 min.

Pękala, od 33:14 Różana - Wilk (2), J.Baran; Kiełbicki, Wróbel, Tumidalski (2) - Pawlik, Majewski; Kuzak, J.Klimczak, M.Nosal - Talanda, Skrzek, Bieniek, K.Baran (4) - trener W.Różana

Gąsior, od 40:00 Mąsior - Dworzak (2), Pencko (6); Wilk (2), Zygmunt (2), A.Zaborska - Kot, K.Zaborska; Klimczyk (2), Motyka, Płonka (2) - trener I.Jarosz