13.12.2018
Hokeiści mistrzami unihokeja

13 grudnia w Trzebini odbyły się zawody finałowe Małopolskich Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. Mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Krynicy-Zdroju, której skład współtworzyli wychowankowie, hokeiści KTH KM.

26 listopada zespół chłopców prowadzony przez Roberta Witasska (byłego hokeistę KTH i trenera) wygrał zawody powiatowe, tydzień później zajął również pierwsze miejsce w półfinale wojewódzkim uzyskując awans do turnieju finałowego, który 13 grudnia rozegrany został w Trzebini. Kryniczanie w czterech konfrontacjach jeden mecz zremisowali i odnieśli trzy zwycięstwa zdobywając mistrzowski tytuł. W złotej drużynie wystąpili m.in. wychowankowie i hokeiści grup młodzieżowych KTH KM - Igor Tyczyński, Szymon Chabior, Mateusz Laurosiewicz, Michał Sobczak, Mateusz Machał, Wiktor Szlaga, Tomasz Majerczyk i Dawid Żytkowicz.

Drużynie i trenerowi składamy gratulacje, życząc powodzenia w kolejnym wyzwaniu, jakim będzie udział w Igrzyskach Ogólnopolskich.