16.12.2018
I Liga: złoty gol Grzegorza

W rewanżowym spotkaniu w Dębicy pierwszoligowcy KTH S.A. pokonali drużynę gospodarzy 6-5. Zwycięska bramka padła w dodatkowym czasie gry, a dwa cenne punkty zapewnił kryniczanom Grzegorz Myjak.

1Liga Kateheci w trzeciej minucie gry rozpoczęli strzelecką rywalizację niedzielnego pojedynku i zamknęli ją w drugiej minucie dogrywki, ale w tak zwanym międzyczasie najpierw mocno się napracowali by dorównać kroku dębiczanom, a w końcówce podstawowego czasu by uzyskać remis. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Jakub Gawlik, ale miejscowi szybko wyrównali i przejmując inicjatywę zaliczyli kolejne trafienia uzyskując dwubramkową przewagę. Kilkukrotne próby jej zniwelowania przez katehetów kończyły się niepowodzeniem, na gola skracającego dystans rywale za każdym razem podwyższali wynik. Dopiero tuż przed końcem podstawowego czasu mineralni doprowadzili do wyrównania skutecznie dwukrotnie wykorzystując liczebną przewagę. Pięciobramkowy remis przesądził o dogrywce, w której złotego gola dla kryniczan zdobył defensor Grzegorz Myjak.

Wcześniej dla KTH trafiali również Tomasz Cieślicki, Marek Bryła i dwukrotnie Alexander Alimov, który nadal przewodzi punktacji kanadyjskiej 1 Ligi z 30 bramkami i 24 asystami na koncie. W pierwszej dziesiątce zestawienia plasują się jeszcze Cieślicki i Dawid Kruczek.

Po weekendowym dwumeczu kateheci utrzymali trzecią pozycję w ligowej tabeli. W rozegranych dotychczas 14 spotkaniach zgromadzili 31 punktów. Do lidera z Katowic tracą czternaście, do poprzedzającego SMS PZHL cztery oczka. Za mineralnymi jest UKH Unia (28), a dalej Koziołki (24), sTOCZNIOWIEC (16), SMS Toruń (12) i UKH Dębica (7).

W zawodach UKH z KTH w składzie dębickiego zespołu dobrze zaprezentował się wychowanek krynickiego hokeja Mikołaj Kopyściański, który łącznie w dwóch spotkaniach zainkasował pięć punktów za trzy gole i dwa podania.

Za tydzień w terminarzu zaplanowane są zaległe z listopada wyjazdowe mecze z liderującym Naprzodem.