LIGA ŻAKÓW STARSZYCH MOZHL
UKS KTH Krynica-Zdrój - sezon 2019/2020 - informacje

Rozgrywki w kategorii ŻAK STARSZY prowadzone są przez Okręgowe Związki Hokeja na Lodzie:
  • Śląski ZHL - 5 zespołów
  • Małopolski OZHL - 5 zespołów
  • Kujawsko-Pomorski OZHL - 6 zespołów

Żacy Starsi UKS KTH uczestniczą w rozgrywkach prowadzonych przez Małopolski OZHL.
Trenerem drużyny żaków starszych UKS KTH w sezonie 2019/2020 jest Robert TYCZYŃSKI.

Uczestnikami rozgrywek Małopolskiego OZHL są zespoły:
  • UKS KTH Krynica-Zdrój
  • UKH UNIA Oświęcim
  • MKS Cracovia
  • UKS Niedźwiadki Sanok
  • MMKS PODHALE Nowy Targ
Zawodnikami drużyn Żaków Starszych w okręgu Małopolskiego OZHL w sezonie 2019/2020 mogą być:
  • chłopcy - z roczników 2006 (14 lat) i 2007 (13 lat) oraz zawodnicy z roczników 2008-2009 (12 i 11 lat) bez ograniczeń ilościowych o wysokim poziomie sportowym, po uzyskaniu zgody lekarza sportowego, rodziców i opiekunów prawnych.
  • dziewczęta - z roczników 2005 (15 lat), 2006 (14 lat), 2007 (13 lat).
Drużyna musi posiadać w czasie meczu minimum 10 zawodników i zawodniczek + 1 bramkarza.
Liczba spotkań w sezonie - 20.
Dni rozgrywkowe - sobota lub niedziela.
Rozgrywki muszą zakończyć się do dnia 09.03.2020 roku.

System rozgrywek:
  • Po rozegraniu minimum 20 spotkań eliminacyjnych(sezonu zasadniczego) zespoły z miejsc 1 w okręgach: ŚZHL, MOZHL, K-POZHL, klasyfikowane są odpowiednio na miejscach: 1, 2, 3 wg średniej ilość zdobytych punktów w rozegranych meczach sezonu zasadniczego i kwalifikują się bezpośrednio do Turnieju Finałowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego, który zostanie rozegrany w terminie 20-22.03.2020.
  • Zespoły z miejsc 2 w ŚZHL, MOZHL, K-POZHL, sklasyfikowane odpowiednio na miejscach: 4, 5, 6, wg średniej ilości zdobytych punktów w rozegranych meczach sezonu zasadniczego kwalifikują się do Turnieju Barażowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego, który zostanie rozegrany w terminie 13-15.03.2020.
  • W przypadku, gdy średnia ilość zdobytych punktów (dot. sklasyfikowania zespołów po sezonie regularnym), jest równa, o miejscu decyduje kolejno: korzystniejsza różnica bramek, większa liczba strzelonych bramek, większa liczba straconych bramek, losowanie.
  • W przypadku wycofania się zespołu z rozgrywek sezonu regularnego wszystkie mecze z udziałem tej drużyny zostają automatycznie zweryfikowane jako walkower 5:0, na korzyść rywala.
  • Turniej Barażowy rozgrywany jest systemem "każdy z każdym".
  • Zespół, który zajmie 1 miejsce w Turnieju Barażowym, kwalifikuje się jako czwarta drużyna do Turnieju Finałowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego.

Układ meczów turnieju barażowego:
  • 13.03.2020 (4 - 6)
  • 14.03.2020 (6 - 5)
  • 15.03.2020 (5 - 4)

Turniej Finałowy Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego
    mecze rozgrywane są systemem "każdy z każdym", zwycięzca wygrywa Turniej Finałowy
  • 27.03.2020 (1 - 4), (2 - 3)
  • 28.03.2020 (4 - 3), (1 - 2)
  • 29.03.2020 (2 - 4), (3 - 1)

Sprawy regulaminowe:
  • Trzy walkowery oznaczaj wykluczenie z rozgrywek.
  • W trakcie sezonu zasadniczego, zawodnik może rozegrać w ciągu tygodnia (poniedziałek - niedziela) maksymalnie 3 spotkania (niezależnie od kategorii wiekowej). Po rozegraniu 3 meczów: piątek, sobota, niedziela zawodnik nie może uczestniczyć w meczu poniedziałkowym.
  • Mecz w Sezonie Zasadniczym trwa 3 × 20 minut, do rozstrzygnięcia, a w przypadku remisu nie rozgrywa się dogrywki, decydują rzuty karne (po 5).
  • Mecze Turnieju Barażowego oraz Turnieju Finałowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego trwają 3 × 20 minut, do rozstrzygnięcia – dogrywka (5 minut w składach 3 na 3), rzuty karne (po 5).
  • Mecz wygrany w regulaminowym czasie gry: 3 punkty.
  • Mecz wygrany w dogrywce lub rzutach karnych: 2 punkty.
  • Mecz przegrany w dogrywce lub rzutach karnych: 1 punkt.
  • O miejscu w tabeli decyduje kolejno: liczba punktów, bezpośredni mecz, korzystniejsza różnica bramek, większa liczba strzelonych bramek, większa liczba straconych bramek, losowanie.
  • W przypadku, gdy trzy zespoły posiadają taką samą ilość punktów, decyduje tzw. mała tabela, do której zaliczane są tylko mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
  • W przypadku wycofania się zespołu z rozgrywek barażowych lub finałowych, wszystkie mecze z udziałem tej drużyny zostają automatycznie zweryfikowane jako walkower 5:0, na korzyść rywala.
  • Drugi bramkarz / bramkarka musi uczestniczyć w meczu minimum 20 minut (musi grać 20 minut ciągłego czasu gry) - przepis dotyczy wyłącznie Sezonu Zasadniczego. (w Małopolskim OZHL nie jest wymagany drugi bramkarz)
  • Gra ciałem jest dozwolona.
  • W meczu kategorii Żaka Starszego (Sezon Zasadniczy, Turniej Barażowy oraz Turniej Finałowy Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego), może uczestniczyć maksymalnie 5 zawodników zagranicznych, posiadających nadany PESEL.
  • W Turnieju Barażowym oraz w Turnieju Finałowy Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego, może uczestniczyć maksymalnie 23 zawodników, w tym 3 bramkarzy (2 podstawowych i 1 rezerwowy).
  • Termin na przejścia oraz transfery zawodników upływa z dniem 31.01.2020 r.
  • Zespoły zobowiązane są do przeprowadzenia testów specjalistycznych: jazda przodem, jazda tyłem, slalom z krążkiem (Test techniki indywidualnej IIHF według wzoru przesłanego do klubów z PZHL).
  • Termin przeprowadzenia testów specjalistycznych (I termin - do 30.09.2019, II termin - do 31.05.2020).
  • O terminie przeprowadzenia sprawdzianów specjalistycznych należy powiadomić Wydział Szkolenia PZHL minimum 14 dni przed planowanym testem.
  • Zespoły zobowiązane są do przeprowadzenia Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej dwukrotnie w cišgu sezonu: (I termin - do 30.09.2019, II termin - do 31.05.2020).
  • O terminie przeprowadzenia sprawdzianu należy powiadomić Wydział Szkolenia PZHL minimum 21 dni przed planowanym testem.
  • Wydział Szkolenia PZHL jest uprawniony do delegowania swojego przedstawiciela celem monitorowania przebiegu wymienionych testów.
  • W przypadku braku powiadomienia o terminie wykonania MTSF i testów specjalistycznych IIHF, Wydział Szkolenia PZHL może uznać, iż testy nie zostały przeprowadzone.