ZawszeKTH

24.09.2019
A może Rondo KTH?

Trwa konkurs na nazwę ronda komunikacyjnego w centrum Krynicy-Zdroju. W mediach społecznościowych mieszkańcy składają wiele propozycji, a może to jest okazja by w mieście chlubiącym się tradycjami hokejowymi i saneczkarskimi upamiętnić klub od dziesięcioleci związany z uzdrowiskiem oraz pokolenia sportowców wywodzących się z lokalnego środowiska?


Taka idea przyświecała złożeniu propozycji w ogłoszonym przez włodarzy uzdrowiska konkursie nadania rondu u zbiegu ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zdrojowej i al. Leona Nowotarskiego imienia Krynickiego Towarzystwa Hokejowego.

W uzasadnieniu wskazano na ścisły związek stowarzyszenia z miastem od chwili jego powstania w 1928 r., jego znaczenie w rozwoju i popularyzacji zdrojowiska poprzez sport w głównej mierze reprezentowany przez członków i zawodników KTH oraz społeczną rolę klubu w środowisku lokalnym Krynicy.

We wniosku m.in. napisano - "Przez dziesięciolecia Krynickie Towarzystwo Hokejowe było kolebką i kuźnią sportowców, ale przede wszystkim dla ogromnej rzeszy zawodniczek i zawodników było szkołą charakterów, samodyscypliny i ciężkiej pracy, cech niezbędnych sportowcom, ale i uznanych w codziennym życiu. Zrodzone na przestrzeni lat klubowe tradycje oraz osiągnięcia wychowanków i zawodników KTH wciąż są wyznacznikiem postaw i wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń kryniczan.

Nadanie głównemu węzłowi komunikacyjnemu w naszym mieście nazwy Rondo KTH będzie wyśmienitą okazją do upamiętnienia nie tylko jednej wybitnej postaci lecz wielu setek mieszkańców naszego miasta. Nie ma zapewne w Krynicy rodziny, która nie byłaby związana jakkolwiek z KTH, czy to przez członkostwo w strukturach stowarzyszenia osób dorosłych, dzieci i młodzieży, czy poprzez wspieranie dopingiem. Przywiązanie do klubu KTH miało ogromny wpływ na budowanie dzisiejszej społeczności Krynicy-Zdroju, wpływ na przywiązanie do Miasta i tzw. patriotyzm lokalny wielu krynickich rodzin i pokoleń Kryniczan."


Akt nadania zaproponowanej nazwy byłby z pewnością uznaniem dla wszystkich, dzięki którym nasze miasto stało się kolebką polskiego saneczkarstwa i kuźnią hokejowych talentów.

Propozycje nazw składać można do końca września, następnie dziewięcioosobowa Komisja Konkursowa wyłoni trzy, które przekaże Radzie Miejskiej, jednak zgodnie z zapisem Regulaminu Konkursu nazwa nadana przez Radę Miejską nie musi być związana z propozycjami wybranymi w konkursie.
(e2rds)formularz zgłoszeniowy

-= 815 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH