06.10.2019
2 Liga: Mocne uderzenie Infinitas

Rozgrywki nowego sezonu zainaugurowała Grupa Południowa 2 Ligi PZHL. W meczu otwarcia KH KTH pokonał wysoko 8-2 drużynę katowickiej Sigmy i został pierwszym liderem dywizji. Cztery gole dla swojego zespołu zdobył grający trener Dawid Bulanda.

2Liga W pierwszym pojedynku po kilkumiesięcznej przerwie w rozgrywkach hokeiści obydwu zespołów przez dłuższy czas na nowo poznawali wzajemnie swoje możliwości. Skuteczniejsze rozeznanie przypadło w udziale kryniczanom, którzy w osiemnastej minucie objęli prowadzenie po celnym trafieniu trenera, a w dalszej części zawodów potrafili jeszcze kilkukrotnie wykorzystać wiedzę o słabych punktach przeciwników pozyskaną na początku meczu.

Po przerwie, za przyczyną Igora Wilka, gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania wykorzystując okres gry w liczebnej przewadze, jednak nie na długo, kolejne dwa gole Dawida Bulandy we współudziale z kolegami z drużyny ponownie dały Infinitas prowadzenie. Z dwubramkowej przewagi miejscowi uszczknęli nieco na starcie ostatniej odsłony, ale zdobycz Dominika Korusiewicza była ostatnią w dorobku Sigmy w tym pojedynku. Znacznie więcej uzyskali kateheci aż pięciokrotnie lokując gumę w bramce katowiczan. Po raz czwarty na listę strzelców wpisał się Buli, a wyniku dopełniły trafienia Karola Pawlika, Dariusza Kruczka oraz dwójki dębickich zawodników debiutujących w barwach KH KTH - Arkadiusza Burnata i Macieja Gągola.

Dobry start to połowa sukcesu, o resztę kryniczanie walczyć będą przez kolejne cztery miesiące.

05.10.2019 - 2 Liga
Sigma Katowice - KH KTH 2 - 8 (0-1,1-2,1-5)

KS Sigma Katowice:
Domogała Mateusz, od 50:37 Szostok Adam - Piecuch Marcin, Gnyp Michał (2); Pyrskała Patryk , Szymański Mateusz (2), Fonfara Roman (2) - Wilk Igor (2), Korusiewicz Dominik (2); Kaszuba Krzysztof, Krzysztofik Adrian (10+20) - Werner Piotr (2), Lubczyk Wojciech; Lisowski Andrzej - trener Piecuch Marcin