13.10.2019
Żaków pechowa druga tercja

Każdy pojedynek mobilizuje, ale te z rywalem zza między nowotarskim Podhalem chyba szczególnie. Nie inaczej było i tym razem, czego efektem wyrównany bój i bramkowy remis w dwóch tercjach, jednakże Górale zapewnili sobie wygraną punktując bez konsekwencji gospodarzy w środkowej części zawodów.

Pierwsza i ostatnia odsłona niemal identyczne, po trafieniu kryniczan goście w różnych odstępach czasu odpowiadali dwoma golami, po czym tercję zamykały zdobycze katehetów. Szybkie tempo gry z częstymi przeniesieniami akcji od bramki do bramki dodatkowo tworzyły interesującą otoczkę strzeleckiego pojedynku. Podobne wizualne wrażenie prezentowała tercja pomiędzy, ale zdecydowanie więcej z gry wynosili rywale skuteczniej wykańczając swoje akcje, i aż czterokrotnie posyłając krążek do siatki miejscowych bez własnych strat, co ostatecznie miało wpływ na końcowy wynik. Podobnie jak pierwsze, tak i drugie starcie obydwu zespołów w bieżącym sezonie na swoje konto zapisali więc nowotarżanie.

Po pięciu rozegranych spotkaniach mineralni zajmują czwarta lokatę z 3 punktami na koncie, korzystniejszym bilansem bramkowym wyprzedzając Unię Oświęcim. Liderem są sanockie Niedźwiadki (15 pkt), na drugiej pozycji Podhale (9 pkt), a na trzecim miejscu Cracovia (6 pkt).

Każda nowa kolejka wnosi pewien dorobek do punktacji kanadyjskiej zawodników ustalając pozycje w rankingu. Dotychczas najskuteczniej zaprezentował się Marcel Karnas z Sanoka zdobywca 11 goli i 11 asyst. Z krynickiego UKS najwyżej, na 4 miejscu, notowany jest Tomasz Majerczyk (7+5).

Następny mecz planowo dopiero w listopadzie, ale w tak zwanym międzyczasie być może zaległy pojedynek z otwierającymi stawkę Niedźwiadkami.

2 - 3 20:12 Kaleta Konrad - Żółtek Szczepan
    2 - 4 31:15 Antolak Igor - Mizera Eryk (-1)
    2 - 5 36:31 Kowalski Kamil - Gacek Alicja
    2 - 6 39:06 Zubek Patryk - Węglarczyk Wiktor, Antolak Igor
    3 - 6 41:33 Pawlik Dawid - Nosal Natalia, Majerczyk Tomasz
    3 - 7 50:45 Żółtek Szczepan - Kaleta Konrad, Łojas Dawid (+2)
    3 - 8 51:30 Antolak Igor - Sroka Marcin (+1)
    4 - 8 57:23 Majerczyk Tomasz

kary: KTH 12 min. - Podhale 14 min.
sędziowali: S.Strózik i N.Szczerba

UKS KTH Krynica-Zdrój (4):
Chabior, od 29:36 Tyczyński - N.Nosal (2), E.Nosal (4); Pawlik, Ptaszek, Majerczyk (2) - Sajdak, Stasiowski; Ćwik, Buszek, Mosior - Klimczak, Sobczak; Gajewski, Bober, Laurosiewicz - Makuch, Brecławski - trenerzy A.Chabior, R.Tyczyński

MMKS Podhale Nowy Targ:
Brynczka, od 30:45Parszywka - Mizera, Stanek; Zółtek, Łojas, Kaleta (2) - Kopytko (2), Węglarczyk; Bryniarski, Zubek (2), Antolak (2) - Rusnak, Błach (2); Sroka (2), Kowalski (2), Gacek - trener R.Sroka

żacy UKS KTH - Podhale 4-8