17.11.2019
CC2020: kryniczanie pojadą do Warszawy

Na drugim miejscu premiowanym awansem do Wielkiego Finału zakończyli hokeiści UKS KTH rywalizację w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym turnieju Czerkawski Cup 2020, rozegranym na krynickim lodowisku. Również indywidualnie kryniczanie zaznaczyli swój udział w zawodach, jeden z katehetów został MVP turnieju.

W szranki krynickiej edycji kwalifikacji stanęło osiem drużyn, w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Eliminacje ekipa mineralnych otworzyła wygraną z krakowianami, w drugim starciu pokonała wysoko rówieśników z Lublina, a w ostatniej konfrontacji punkty zgarnęli rywale spod Tatr. Druga pozycja w grupie dała katehetom prawo gry w półfinale i szansę na historyczny awans do Wielkiego Finału w Warszawie, do którego z najlepszej czwórki kwalifikowały się trzy zespoły. Hokeiści UKS KTH skorzystali z tej okazji już w pierwszym podejściu pokonując przy wydatnym wsparciu rodziców-kibiców w pełnym emocji meczu Unię Oświęcim. Wyjazd do stolicy zapewniony, ale pozostał jeszcze ostatni akord krynickich zawodów, pojedynek o pierwsze miejsce. Los sprawił, że w wieńczącej turniej potyczce uzdrowiskowa drużyna ponownie stanęła naprzeciw Szarotek. Po obiecującym dla gospodarzy początku ostateczne zwycięstwo przypadło Góralom, którzy tym samym pozostali niepokonanym zespołem I Kwalifikacji.

Razem z MMKS Podhale i UKS KTH do Wielkiego Finału zakwalifikowali się również hokeiści UKH Unia Oświęcim. Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały puchary, a zawodnicy upominki, dyplomy i zdjęcia z autografem patrona cyklu turniejów Mariusza Czerkawskiego. Przyznano również indywidualne wyróżnienia dla najlepszego strzelca i bramkarza oraz najwartościowszego zawodnika. MVP turnieju został kryniczanin Paweł Makuch. Bezkonkurencyjnym snajperem okazał się zdobywca 17 goli Gabriel Wsół (MMKS Podhale), a miano golkipera turnieju zyskał Gabriel Jurkiewicz (Unia Oświęcim). Puchary, dyplomy i nagrody wręczali Mariusz Czerkawski i Piotr Ryba burmistrz Krynicy-Zdroju.

Kolejne kwalifikacje zaplanowano na 30.11.2019 r. w Elblągu oraz 07.12.2019 r. w Opolu.