ZawszeKTH

29.11.2019
Juniorzy młodsi z Krynicy-Zdroju

W ostatni piątek listopada wystartowały turniejowe rozgrywki juniorów młodszych sezonu 2019/2020. W dwóch drużynach okręgu małopolsko-podkarpackiego biorących udział w tych eliminacjach występują wychowankowie KTH.


Do rozgrywek hokeistów z roczników 2002-2004 zgłoszonych zostało 11 zespołów, które w pierwszej fazie rywalizacji podzielone zostały na trzy grupy odpowiednio z przynależnością okręgową drużyn. W każdej grupie współzawodnictwo odbywa się w systemie każdy-z-każdym, turnieje zaplanowane zostały na cztery kolejne weekendy od 29 listopada do 22 grudnia. Zwycięzcy grup oraz pięć drużyn sklasyfikowanych wg średniej ilości zdobytych punktów w rozegranych meczach eliminacyjnych awansują do Turnieju Finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w lutym 2020 r.

W okręgu małopolsko-podkarpackim walczą cztery zespoły, w tym dwa z wychowankami KTH Klubu Młodzieżowego w składach. Trzech krynickich zawodników wspomaga MKS Cracovię - Marlon Wróbel, Szymon Kiełbicki i Marcin Kuzak, którzy od początku sezonu reprezentują krakowski klub również w rozgrywkach 1 Ligi PZHL, a jeden - Oliwier Tumidalski wspiera sanockie Niedźwiadki.

Obydwie drużyny mają już za sobą pierwsze turniejowe boje zakończone bez punktowych zdobyczy. W sobotę i niedzielę kolejne spotkania, a za tydzień następny turniej.
(e2rds)
-= 456 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH