18.01.2020
Żacy na dwóch biegunach

W mijającym tygodniu drużyna żaków UKS KTH stoczyła dwa ligowe pojedynki z wyżej notowanymi rywalami. Lider z Sanoka nie dał szans mineralnym wysoko wygrywając, za to z Podhalem kateheci mocno powalczyli inkasując komplet punktów, który pozwolił awansować w ligowej tabeli.

15 stycznia pod Górą Parkową stawił się zespół sanockich Niedźwiadków, który w bieżącym sezonie bije wszystkich rywali, równo i dotkliwie, samotnie liderując z pełną pulą punktów tabeli rozgrywek Grupy Małopolsko-Podkarpackiej. Rozegrany wyjątkowo w środę mecz był trzecim starciem obydwu drużyn i podobnie jak w poprzednich hokeiści z Podkarpacia nie dali szans mineralnym wygrywając dwucyfrowym wynikiem bez własnych strat.

Trzy dni później przyszło katehetom gościć kolejny mocny team, nowotarskie Podhale, któremu już trzykrotnie wcześniej ulegali. Jednak tym razem konfrontacja przebiegała pod dyktando gospodarzy. Kryniczanie objęli prowadzenie w dwunastej minucie gry, wykorzystując liczebną przewagę po przewinieniu nowotarżan, a kilka chwil później podnieśli na 2-0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza tercja. W połowie meczu Górale uzyskali kontaktowe trafienie, mineralni szybko odpowiedzieli kolejną bramkową zdobyczą, ale przewagę goście ponownie pomniejszyli tuż przed przerwą. Początek trzeciej odsłony przyniósł nowotarżanom wyrównanie, ale w kolejnych minutach żadna z drużyn nie potrafiła już skutecznie zagrozić bramce rywali i upływający czas przybliżał pojedynek do rozstrzygającej serii rzutów karnych. Przysłowiowym rzutem na taśmę, 24 sekundy przed ostatnim gwizdkiem, komplet punktów wywalczyli jednak kryniczanie.

Decydującego o zwycięstwie gola zdobył dla katehetów Mateusz Laurosiewicz, wcześniej na listę strzelców wpisali się Wiktor Klimczak, Mateusz Machał i Tomasz Majerczyk. Wygrana pozwoliła drużynie opuścić ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Kolejne starcie z terminarza 25 stycznia, a w zanadrzu jeden zaległy mecz z sanoczanami.

18.01.2020
UKS KTH - MMKS Podhale 4 - 3 (2-1,1-2,1-1)
    1 - 0 11:54 W.Klimczak - Majerczyk, N.Nosal (+1)

UKS KTH Krynica-Zdrój U14:
Chabior, od 30:51 Tyczyński - Bober, N.Nosal; Gajewski, Zygmunt, Sobczak - W.Klimczak, Makuch (2); Laurosiewicz, Ptaszek (2), Majerczyk (2) - Machał (2), Pawlik - trener A.Chabior

MMKS Podhale Nowy Targ U14 (2):
Parszywka, od 30:51 Brynczka - Węglarczyk, Stanek; Łojas (4), Kaleta (2), D.Bryniarski - Sroka, Zubek (2); Kopytko (4), Piątek, Antolak - Gach, Rusnak, Błach - trener R.Sroka

15.01.2020
UKS KTH - Niedźwiadki Sanok 0 - 10 (0-5,0-1,0-4)

sędziowali: J.Bryniarski oraz K.Zygmunt i A.Krok

Tyczyński - E.Nosal, N.Nosal; Pawlik, Bober, Sobczak - W.Klimczak, Makuch; Machał, Gajewski, Zygmunt - Laurosiewicz, Ptaszek, Majerczyk - trener R.Tyczyński

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok U14:
Slawik, od 40:00 Marczak - Niemczyk (4), Puszkarski; Stabryła, Słomiana, Sawicki - Szarzyński, Klucznik; Burczyk, Czopor, Śnieżek - Wolanin, Wojnar; Bąk (2), Samborski - trener T.Wolanin