03.03.2021
Cracovia pokonana po raz czwarty

Zimny prysznic, mozolny trud i radość wygranej to w skrócie charakterystyka niedzielnego wyjazdowego spotkania żaków starszych UKS KTH z rówieśnikami z Krakowa, ostatniego pojedynku tych drużyn w bieżącym sezonie.

Początek konfrontacji potoczył się według mocno niekorzystnie zaskakującego dla ekipy mineralnych scenariusza, kateheci choć szybko po pierwszym gwizdku objęli prowadzenie, to już w czternastej minucie przegrywali z Młodymi Pasami 1-4. Jednak zimna krew i celne oko krynickich hokeistów pozwoliły im po szokowej pobudce wyrównać stan rywalizacji w drugiej tercji, a w ostatniej części zawodów przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Komplet punktów wzbogacił konto ale nie wpłynął na układ ligowej tabeli. UKS KTH nadal na trzeciej pozycji ze stratą dziewięciu oczek do poprzedzającej Unii. Od pewnego czasu można usłyszeć, iż druga lokata również premiowana będzie udziałem w finałach, jednak w oficjalnych regulaminach próżno szukać potwierdzenia tej tezy. Inna sprawa, że o drugie miejsce, z awansem czy bez, zawsze należy się bić. Szansa jest, trzeba tylko wygrać wszystkie pięć pozostałych do rozegrania spotkań.

Turniej Finałowy Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego zaplanowano w dniach 19-21 marca dla trzech zespołów - zwycięzców rozgrywek okręgowych.

28.02.2021 - żacy starsi
MKS Cracovia - UKS KTH 4 - 6 (4-1,0-3,0-2)
    0 - 1 02:49 Makuch Paweł - Wszołek Oskar
    1 - 1 06:08 Hudziak Filip - Rentel Adrian
    2 - 1 08:58 Gumiński Szymon
    3 - 1 09:35 Hudziak Filip
    4 - 1 13:38 Gumiński Szymon - Hudziak Filip (-1)
    4 - 2 25:10 Zygmunt Franciszek - Makuch Paweł
    4 - 3 33:21 Zieja Zuzanna - Klimczak Wiktor
    4 - 4 39:05 Majerczyk Tomasz
    4 - 5 46:36 Bober Dominik
    4 - 6 59:50 Majerczyk Tomasz - Ptaszek Tomasz (EN)

kary: 8 min - 2 min.
sędziowali: K.Siemek, K.Zawiłowicz

MKS Cracovia Kraków (2):
Hudziak Alicja (Trubchyk Uladzislau n/g) - Ganew Karol, Tytar Mykhaylo; Wójcik Maciej, Gumiński Szymon (2), Hudziak Filip (4) - Dziobek Mikołaj, Kurek Maciej; Parcz Jakub, Hajda Igor, Pabis Maciej - Łasocha Mateusz, Kania Mateusz; Rentel Adrian, Zhmvidov Yahor, Hyla Mikołaj - Sarapultsev Yehor - Laszkiewicz Daniel

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Polański Bartosz, od 20:00 Chabior Szymon - Sobczak Michał, Bober Dominik; Zygmunt Franciszek, Ptaszek Tomasz, Majerczyk Tomasz (2) - Makuch Maksym, Nosal Emilia; Machał Mateusz, Klimczak Wiktor, Zieja Zuzanna - Potok Jakub, Baut Bartosz, Wszołek Oskar, Makuch Paweł - trener Chabior Adrian