ZawszeKTH

17.07.2020
Nie będzie ekstraligi w Krynicy

Jeszcze nie w nadchodzącym sezonie. Poniżej przedstawiamy oświadczenie KTH S.A. dotyczące rezygnacji z udziału w rozgrywkach PHL w sezonie 2020/2021.
Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy PHL za przyznaną licencję. Pragniemy również podziękować wszystkim tym, którzy kibicowali przedsięwzięciu i wspierali nas w próbie wystartowania projektu jeszcze w obecnym sezonie, gdy tylko pojawiła się ku temu znakomita okazja. Dziękujemy również mediom i prasie, które ciepło przyjęły naszą inicjatywę, rzetelnie informując o bieżącej sytuacji.

W ostatnich tygodniach dokonaliśmy szeregu analiz. Zostały przetestowane kolejne scenariusze.

W związku z informacjami dotyczącymi "dynamicznego charakteru rozprzestrzeniania się SARS CoV-2" oraz trudnymi do przewidzenia konsekwencjami, pragniemy poinformować, iż nasza drużyna zdecydowała się nie brać udziału w rozgrywkach w sezonie 2020/2021.

Jako odpowiedzialny Zarząd musimy patrzeć nie tylko na sportowe aspiracje i intencje, ale przede wszystkim na dobro Klubu, zawodników oraz kibiców.

Nie bez znaczenia pozostaje również interes inwestorów oraz sponsorów przedsięwzięcia, którym nie bylibyśmy w stanie zapewnić oczekiwanych celów biznesowych w przypadku wystąpienia ewentualnych restrykcji rządowych. Współpraca z naszymi partnerami ma charakter długofalowy i zachowując profesjonalizm nie chcemy ich narażać na niepotrzebne ryzyko oraz związane z tym wydatki.

Oczywiście wszyscy chcielibyśmy zobaczyć powrót KTH do walki o najwyższe cele, zwłaszcza wśród najlepszych drużyn już w tym sezonie, ale obecnie realizowany projekt nie podlega presji czasu i jest realizowany niezależnie od startu w obecnych rozgrywkach.

Wszystkich rozczarowanych decyzją zapewniamy, że sami również czujemy ogromny niedosyt. Mając jednak w świadomości międzynarodowy charakter drużyny , perspektywę rozgrywek przy ewentualnych pustych trybunach lub skutki uboczne pandemii, na które nie będziemy mieli wpływu uważamy, że nasza decyzja jest jak najbardziej słuszna i bezpieczna dla naszego projektu oraz wszystkich związanych z nim osób.

Będziemy bacznie przyglądać się rozwojowi sytuacji.

Wszystkim drużynom uczestniczącym w nadchodzących rozgrywkach życzymy znakomitego i pełnego sportowych emocji sezonu oraz aby potoczył się on w bezpieczniej dla wszystkich atmosferze.


Ze sportowym pozdrowieniem.
Zarząd Krynickiego Towarzystwa Hokejowego Spółka Akcyjna.-= 562 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH