ZawszeKTH

18.07.2020
Tyczyński ponownie w Spišskiej

Dwudziestoletni wychowanek KTH KM Damian Tyczyński w nadchodzącym sezonie będzie ponownie bronił barw pierwszoligowego HK Spišská Nová Ves, z początkiem lipca podpisał roczny kontrakt z zespołem, którego ambicją jest awans do słowackiej Tipsport ekstraligi.


Do kadry słowackiego pierwszoligowca Młody Tyczka trafił już w lutym 2020 w końcówce poprzedniego sezonu, kiedy Spišska wzmacniała skład przed fazą play off, jednak rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa przerwało hokejowe rozgrywki w połowie marca. Drużyna sklasyfikowana została na szóstym miejscu, a wychowanek KTH w barwach nowego klubu rozegrał zaledwie dziewięć spotkań, zapisując na swoim koncie 11 punktów za jedenaście asyst.

Być może nadchodzące rozgrywki otworzą szerszą perspektywę przed utalentowanym kryniczaninem, którym interesowało się kilka ekstraligowych drużyn w kraju. Tyczyński ponownie wybrał HK SNV, ma to być pomost do słowackiej ekstraligi.

Damian do nowego sezonu przygotowywał się indywidualnie w rodzinnej Krynicy, później trenował z drużyną Zagłębia, za co jest niezmiernie wdzięczny sosnowieckiemu klubowi, który również wspomagał w poprzednim sezonie. Prawdopodobnie 10 sierpnia rozpocznie już treningi na lodzie ze słowacką drużyną.

Dla przypomnienia - dla wychowanka KTH KM najbliższy sezon będzie już szóstym w słowackim hokeju. W latach 2015-2018 reprezentował barwy SNV w rozgrywkach młodzieżowych od żaka do juniora, a w sezonie 2018/2019 z powodzeniem występował w słowackiej ekstralidze juniorów z HK Poprad, z którym sięgnął po wicemistrzowski tytuł przy okazji przechodząc do historii polskiego i słowackiego hokeja jako pierwszy obcokrajowiec na pozycji lidera punktacji kanadyjskiej (70 punktów) rozgrywek słowackiej ligi juniorów.
(e2rds)Damian Tyczyński

-= 171 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH