14.12.2020
2 Liga: bez punktów na koniec roku

Część rozgrywek przypadającą na rok 2020 kryniccy drugoligowcy zamknęli w minioną sobotę zaległym starciem z drużyną z Miasta Pokoju. W wyjazdowym meczu uzdrowiskowy zespół uległ Hockey Team Oświęcim 3-9, porażka obok straty punktów, przyniosła również utratę pozycji lidera.

2Liga Spotkanie od początku nie układało się po myśli katehetów, gospodarze ostro zaatakowali wykazując się przy tym także skutecznością i w połowie meczu prowadzili sześcioma golami. Takiej przewagi w kolejnych minutach gry kryniczanom mimo usilnych starań nie udało się zniwelować, tym bardziej, że rywale konsekwentnie odpowiadali na zdobycze mineralnych. Dla KH KTH celnie trafiali Dawid Tomasiak, rozgrywający w tym sezonie swój pierwszy mecz, Dariusz Kruczek i Piotr Pach.

Pierwsza w bieżącym sezonie przegrana pozbawiła drużynę Infinitas zarówno cennych punktów, jak i fotela lidera Grypy Południowej, który objęli Górale po wygranych również w minioną sobotę zawodach z katowicką Sigmą. Na trzeciej pozycji aktualnie plasują się oświęcimianie, następnie katowiczanie i drużyna z Dębicy.

Po ostatnich meczach w klasyfikacji najskuteczniejszych ujętych jest siedemdziesięciu dwóch zawodników, w tym osiemnastu z krynickiej drużyny, dwóch w pierwszej dziesiątce, najwyżej na siódmym Adam Krok (2 gole, 11 asyst), a na dziesiątym Dariusz Kruczek (5+5).

Kateheci następne mecze rozegrają dopiero po Nowym Roku. Zaplanowano spotkania w trzy kolejne soboty 9,16, i 23 stycznia, pierwsze dwa na wyjeździe, a ostatnie na krynickim lodowisku.