ZawszeKTH

06.01.2021
W Nowy Rok z drugiej pozycji

W najbliższą sobotę 9 stycznia krynickie drużyny ligowe wznowią udział w rozgrywkach po świąteczno-noworocznej przerwie. Zarówno drugoligowy Infinitas KH KTH, jak i zespoły żaków młodszych i starszych UKS KTH w rok 2021 weszły zajmując drugie pozycje w tabelach.


Hokeiści Infinitas mają za sobą pięć konfrontacji, a do końca drugiej rundy w terminarzu Dywizji Południowej pozostały jeszcze trzy spotkania, które mają się odbyć w trzy kolejne soboty stycznia. Pierwsze już w bieżącym tygodniu z liderem grupy drużyną Gazdy Nowy Targ na lodowisku rywali. Kryniczanie z 11 punktami na koncie tracą w zestawieniu zaledwie jedno oczko do Górali, a dwoma wyprzedzają zespół z Oświęcimia. W rankingu najskuteczniejszych zawodników najwyżej z katehetów plasuje się Adam KROK, który z dwoma golami i dziewięcioma asystami zajmuje siódme miejsce w punktacji kanadyjskiej Dywizji, a najwięcej goli, po 5 zdobyli dotychczas Dariusz KRUCZEK i Piotr PACH. Początek pierwszego w bieżącym roku spotkania zaplanowano w sobotę na godz. 18:00. W tym sezonie zespoły już rozegrały jeden mecz, górą byli kryniczanie, wygrana w rewanżu na Podhalu jest sporym wyzwaniem, jednak ewentualne zwycięstwo przynieść może wymierne profity.

Również 9 stycznia do rozgrywek wracają żacy młodsi UKS KTH. Kryniczanie w Grupie Małopolsko-Podkarpackiej zajmują drugą pozycję (9 pkt.) tracąc do lidera z Sanoka sześć punktów. Identyczny stan posiadania mają hokeiści Podhala, ale w dotychczas rozegranych dwóch meczach zainteresowanych zespołów o jedną bramkę więcej zdobyli mineralni. Najskuteczniejszym zawodnikiem, a zarazem i najlepszym strzelcem katehetów jest Paweł MAKUCH, który zapisał na swoim koncie czternaście trafień i sześć podań, a z tym dorobkiem w punktacji kanadyjskiej Grupy zajmuje trzecie miejsce. Na siódmym plasuje się Adrian DUBEL (7+6), a na dziewiątym Jakub POTOK (6+7).Żacy młodsi dotychczas rozegrali pięć spotkań, a do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze siedem. Najbliższe w nadchodzącą sobotę na krynickim lodowisku o godz. 10:00. Rywalem będzie zajmująca w tabeli czwartą lokatę Cracovia.

W niedzielę 10 stycznia walkę o prymat w swojej grupie wznawiają żacy starsi UKS KTH. Rywalizacja w tej kategorii do końca rundy zasadniczej będzie niezwykle zacięta ponieważ do turnieju finałowego kwalifikuje się tylko zwycięzca, a u progu roku 2021 w tabeli Małopolsko-Podkarpackiej ciekawa sytuacja, aż trzy zespoły z równą liczbą 18 punktów - Podhale, UKS KTH i Unia Oświęcim. Bieżący rok mineralni rozpoczną trudną konfrontacją z Góralami. Pierwsze starcie obydwu drużyn jednym golem wygrali nowotarżanie, w niedzielę będzie okazja do rewanżu, a mecz na krynickim lodowisku o godz. 10:00. Do rozegrania pozostało jeszcze trzynaście spotkań. W składzie katehetów najskuteczniejszym zawodnikiem i królem strzelców jest Tomasz MAJERCZYK. 27 bramek i 7 asyst pozwalają zajmować młodemu kryniczaninowi drugą pozycję w punktacji kanadyjskiej Okręgu Małopolskiego, a w pierwszej dziesiątce zestawienia jest jeszcze trzech graczy UKS KTH - Tomasz PTASZEK (12+16), Franciszek ZYGMUNT (7+8) i Mateusz MACHAŁ (11+2).
(e2rds)KTH 2021


-= 188 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH