ZawszeKTH

06.07.2020
KTH S.A. z licencją na ekstraligę

Komisja Licencyjna poinformowała o przyznaniu prawa gry w Polskiej Hokej Lidze na sezon 2020/2021 dziewięciu klubom z aplikującej jedenastki. Licencję, ku zadowoleniu choć podszytym odrobiną niedowierzania krynickiego środowiska hokejowego, otrzymało również KTH S.A. Teraz miłośników kauczukowego krążka z uzdrowiska nurtuje pytanie kto reprezentował będzie barwy klubu w rozgrywkach, które najprawdopodobniej wystartują w drugi weekend września.


Włodarze krynickiego klubu zadowoleni z pozyskanego prawa uczestnictwa w PHL nie chcą jednak zdradzać szczegółów tworzonej drużyny. - Pracujemy nad tym, dopinamy kolejne sprawy - wyjaśnia prezes KTH S.A. Daniel Kaszowski. - Poczekajmy jeszcze kilka dni, o wszystkim będziemy informować.

Na krynickim lodowisku trenują na razie tylko drugoligowcy, innej drużyny nie ma jeszcze w harmonogramie zajęć, kiedy pod Górą Parkową pojawią się hokeiści mający reprezentować klub i skąd? Krajowy rynek w tym względzie wydaje się być już wyeksplorowany, więc prawdopodobnie będą to obcokrajowcy, co wydaje się być bez znaczenia dla spragnionych dobrego hokeja krynickich kibiców. Jest jeszcze jedno pytanie kto poprowadzi zespół? - Wiemy kto będzie zarówno pierwszym, jak i drugim trenerem - zapewnia prezes - ale do momentu podpisania umów nie mogę tego ujawnić. Podobnie z zawodnikami.

W latach 2016-2018 stowarzyszenia, którym przewodził obecny prezes KTH S.A. obok drużyn rywalizujących w krajowych rozgrywkach prowadziły zespół uczestniczący w europejskiej lidze uczelnianej EUHL, ale w nadchodzącym sezonie dla klubu liczy się tylko PHL.

A w krajowej ekstralidze mierzyć się będzie dwanaście ekip. Dziewięć - Comarch Cracovia, GKS Katowice, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, KH Energa Toruń, KTH S.A., Podhale Nowy Targ, Re-Plast Unia Oświęcim i Stoczniowiec Gdańsk już otrzymało licencje, a dwie UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i Zagłębie Sosnowiec muszą jeszcze uzupełnić dokumentację. Stawkę, jak w poprzednim sezonie, dopełni Kadra U23.

Rozgrywki najprawdopodobniej wystartują 13 września, a pierwsza faza liczyć ma cztery rundy. Szczegóły powinniśmy poznać niebawem, ale już wiadomo, że sezon choćby ze względu na trwającą pandemię pełen będzie nieznanych dotąd wyzwań. - Mamy pewne obawy związane z COVID-19 i obowiązującymi ograniczeniami, jak choćby uczestnictwem publiczności w meczach - przyznaje prezes Kaszowski. Ten ważny aspekt rywalizacji, a i zapewne klubowych budżetów dotykać będzie wszystkie kluby PLH i wszystkie, jak i kibice, mają nadzieję, że bliżej rozgrywek sytuacja pandemiczna ulegnie znacznej poprawie, a ograniczenia będą łagodzone.
(e2rds)ekstraliga

-= 960 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH