ZawszeKTH

13.10.2021
Kryniczanki w kwalifikacjach IO

Od 7 do 10 października na lodowisku w Bytomiu rozegrany został turniej pre-kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w hokeju na lodzie kobiet. Zawody wygrała Reprezentacja Polski, a swój udział w tym sukcesie zdobytymi punktami zaznaczyły również występujące w biało-czerwonych barwach wychowanki krynickich klubów.


Polskie hokeistki o awans do finałowej rundy kwalifikacyjnej rywalizowały z niżej notowanymi w światowym rankingu drużynami narodowymi Turcji i Meksyku oraz z oczko wyżej ulokowanym zespołem Holandii. W pierwszych dwóch spotkaniach Orlice gładko pokonały rywalki, ale trzecie - decydujące, która z ekip przejdzie do ostatniego etapu kwalifikacji - było ciężką przeprawą, ale z happy endem. Faworytkami konfrontacji były zawodniczki z Niderlandów w mistrzowskiej drabince grające w wyższej grupie i mające zdecydowanie lepszy bilans w bezpośrednich starciach z biało-czerwonymi. W 25 min. rywalki uzyskały prowadzenie, a na początku trzeciej tercji podwyższyły wynik na 2-0. Następne minuty diametralnie jednak odmieniły losy pojedynku. W bardzo krótkim odstępie czasu Polki trzykrotnie pokonały holenderską golkiperkę i utrzymały jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Wygrana z Holandią dała zwycięstwo w całym turnieju i zapewniła awans do finału kwalifikacji.

W polskiej drużynie w meczach pre-kwalifikacji wystąpiły dwie zawodniczki wywodzące się z krynickich klubów - osiemnastoletnia napastniczka Ida TALANDA (wychowanka KTH Klubu Młodzieżowego) i o trzy lata starsza obrończyni Wiktoria GOGOC(MKHL Krynica), które aktualnie reprezentują barwy Polonii Bytom. Ida w meczu z Turczynkami zdobyła gola, a w starciu z Meksykankami zaliczyła dwie asysty, w tym samym spotkaniu również Wiktoria punktowała podaniem.

Ida po raz pierwszy uczestniczyła w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich, dla Wiktorii były to już drugie zawody tej rangi, wczeœniej wystšpiła w takim turnieju w 2016 roku w kazachskiej Astanie wraz z trzema innymi kryniczankami Anetą CYGAN, Anną SOPATA i Gabrielą MIZERA.

Finał zmagań o udział w Igrzyskach Olimpijskich zaplanowano na listopad. Polki w turnieju w czeskim Chomutowie zmierzą się z reprezentacjami Czech, Węgier i Norwegii.
(e2rds)Pre-kwalifikacje IO - Bytom
    07.10.2021 Polska - Turcja 12-0
    08.10.2021 Polska - Meksyk 8-1
    10.10.2021 Polska - Holandia 3-2Wiktoria Gogoc Talanda Ida

GOGOC Wiktoria, TALANDA Ida

-= 125 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH