ZawszeKTH

02.07.2021
Reprezentacyjnie

Trzech wychowanków KTH otrzymało powołania na lipcowe zgrupowanie hokejowej kadry seniorów. Wcześniej w czerwcowych akcjach szkoleniowych uczestniczyli również młodsi hokeiści z Krynicy-Zdroju.


Seniorzy w dniach 19-24 lipca spotkają się w Bytomiu, konsultacje szkoleniowe będą jednym z elementów przygotowań Kadry Narodowej do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który w sierpniu odbędzie się w Bratysławie. W gronie powołanych na zgrupowanie zawodników jest trzech kryniczan - Grzegorz Pasiut i Patryk Krężołek aktualnie reprezentujący GKS Katowice oraz Damian Tyczyński zawodnik beniaminka słowackiej ekstraligi.

W letnich akcjach szkoleniowych uczestniczyli również młodzi kryniccy hokeiści. W ostatniej dekadzie czerwca w Szczyrku trenowały hokeistki kadry do lat 18, m.in. Natalia Nosal zawodniczka UKS KTH, a w Bytomiu drużyna chłopców U16, do której powołanie otrzymał Igor Tyczyński, wychowanek KTH ostatnio reprezentujący barwy Cracovii, a od września uczeń pierwszego roku w liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach.

Kolejne zgrupowania oraz mecze kontrolne reprezentacji młodzieżowych zaplanowane są na sierpień.
(e2rds)
-= 422 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH