ZawszeKTH

24.07.2021
Nagrody za wysokie wyniki sportowe

Krynicki magistrat poinformował o przyznaniu nagród burmistrza dla młodych sportowców za wysokie wyniki sportowe w dyscyplinach olimpijskich za 2020 rok. Wąskie grono wyróżnionych tworzą zawodnicy krynickich klubów hokejowych.


Ubiegły rok naznaczony pandemią z szeregiem obostrzeń i ograniczeń nie sprzyjał uprawianiu sportów, jednak i w takich warunkach młodzi kryniccy zawodnicy sięgali po medale w krajowych zawodach i stawali w szeregu reprezentantów Polski. 19 lipca krynicki magistrat poinformował o przyznaniu nagród finansowych dla tych wyróżniających się.

Nagrody Burmistrza Krynicy-Zdroju za wysokie wyniki sportowe w dyscyplinach olimpijskich przyznawane są na podstawie uchwały Rady Miejskiej, która określa szczegółowe zasady, tryb przyznawania oraz wysokość nagród. Grono wyróżnionych za 2020 rok tworzą jedynie hokeistki i hokeiści krynickich klubów - KTH Klubu Młodzieżowego oraz Infinitas KH KTH. Są to reprezentantki i reprezentanci Polski w kategoriach seniorów i juniorów: Wiktoria GOGOC (Infinitas), Ida TALANDA (KTH KM), Damian TYCZYŃSKI i Jakub WILK (KTH KM) oraz Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych Oliwier TUMIDALSKI (KTH KM).

Utrzymujący się od wielu lat deficyt demograficzny i związany z nim brak możliwości tworzenia przez krynickie kluby własnych juniorskich drużyn hokejowych sprawiają, iż utalentowana młodzież pragnąca doskonalić swoje umiejętności reprezentuje w rozgrywkach barwy innych klubów, nie rzadko również zagranicznych. Tak było również i w 2020 r., jednak swoją postawą i osiągnięciami pięknie świadczą także o swoich macierzystych krynickich klubach i godnie reprezentują nasze uzdrowisko.
(e2rds)Wiktoria GOGOC, Ida TALANDA, Damian TYCZYŃSKI, Jakub WILK, Oliwier TUMIDALSKI
Wiktoria Gogoc Talanda Ida Tyczyński Damian Wilk Jakub Tumidalski Oliwier-= 412 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH