ZawszeKTH

06.08.2021
Przed nowym sezonem

22 lipca hokejowa młodzież i dzieci zrzeszeni w UKS KTH weszli na lodową taflę rozpoczynając bezpośrednie przygotowania do nowego sezonu. Krynicki klub do krajowych rozgrywek wystawi dwie sekcje, w trzeciej drużynę połączy z klubem z innego miasta. Młodzi kryniczanie wezmą też udział w rozgrywkach międzynarodowych.


W nadchodzącym sezonie kateheci rywalizować będą w rozgrywkach żaków młodszych (U-12) oraz w mini hokeju, gdzie wystawią grupy w dwóch kategoriach wiekowych U-10 i U-8. Zawodnicy z roczników U-16 występować będą w zespole Cracovii.

Młodzicy w koszulkach Młodych Pasów współzawodniczyć będą z rówieśnikami z czterech ośrodków okręgu małopolskiego. W sezonie zasadniczym do rozegrania będzie minimum 16 spotkań. Część meczów "domowych" rozegranych ma być na krynickim lodowisku. Dwa najlepsze zespoły z okręgu po rundzie zasadniczej awansują bezpośrednio do Turnieju Finałowego, trzeci uczestniczyć będzie w grach barażowych.

Własną drużynę UKS KTH poprowadzi w rozgrywkach żaków młodszych - roczniki 2010-2012. Kateheci tradycyjnie w sezonie zasadniczym mierzyć się będą z rywalami z okręgu - zespołami Cracovii, KH Dębica, Niedźwiadków Sanok i Podhala. Do rozegrania jest minimum 20 spotkań. W tej kategorii nie zaplanowano ogólnokrajowej rundy finałowej.

Kryniccy żacy młodsi w nowym sezonie po raz pierwszy wezmą również udział w rozgrywkach Karpackiej Młodzieżowej Ligi Hokeja. Powstała w 2016 roku KMLH (CJHL) prowadzi turniejowe rozgrywki międzynarodowe będące dopełnieniem rodzimych lig uczestników dając możliwość młodym hokeistom do podnoszenia swoich umiejętności w konfrontacji z rówieśnikami z innych krajów. Kateheci dotychczas występowali w KMLH indywidualnie reprezentując barwy innych polskich klubów, w nowym sezonie UKS KTH wystawi swoją drużynę, która walczyć będzie w kategorii U-12.

Do krajowych rozgrywek zgłoszone zostały również dwie grupy mini hokeja UKS KTH. Kryniczanie w turniejach organizowanych w okręgu współzawodniczyć będą z zespołami z Krakowa, Dębicy, Nowego Targu, Oświęcimia, Sanoka i Lublina.

Od poprzedniego sezonu w strukturach krynickiego klubu działa również sekcja saneczkarska. Zajęcia prowadzone przez Leszka Porębę, byłego saneczkarza KTH, medalistę MP, odbywają się dwa razy w tygodniu.
(e2rds)
-= 434 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH