14.04.2023
Amatorzy walczą o ćwierćfinał

Pierwszego dnia mistrzowskiego turnieju hokeiści amatorzy z Krynicy-Zdroju rozegrali dwa mecze, zapisując na swoim koncie przegraną i zwycięstwo. Dzisiaj, w trzecim pojedynku w grupie walczyć będą o awans do ćwierćfinału.

20 MPA
Starcie z sopocką drużyną Mad Dogs nie zaowocowało punktowymi zdobyczami. Przeciwnicy w pierwszej połowie (mecz 2x15 min.) zainkasowali trzy gole bez własnych strat, wysoko podnosząc poprzeczkę rywalizacji. Diabły mimo wielu prób długo nie mogły znaleźć patentu na golkipera sopocian, dopiero na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem dogodną sytuację wykorzystał Mateusz Hraj dając kryniczanom pierwszego gola, który ostatecznie okazał się honorowym trafieniem.

W wieczornym pojedynku Krynickie Diabły stanęły naprzeciw innej trójmiejskiej drużyny Dragons Gdańsk. Dłuższy czas obydwie strony sprawdzały się wzajemnie, usiłując znaleźć słabsze strony przeciwnika, zdecydowanie skuteczniejsi w tym zadaniu okazali się hokeiści z naszego uzdrowiska dwukrotnie w jedenastej minucie konfrontacji pokonując bramkarza gdańszczan. Z przewagą dwóch goli mineralni przystąpili do drugiej części konfrontacji, już na jej początku błyskawicznie zdobywając kolejne dwie bramki, a w końcówce meczu ustalając wynik na 5-0.

Po pierwszym dniu zawodów kryniczanie mają na koncie jedno zwycięstwo, podobnie jak ich pierwsi rywale Mad Dogs. Komplet punktów zgromadziła drużyna Wolves Tychy, aktualny Mistrz Polski Amatorów, z którą Diabły rozegrają swój ostatni grupowy mecz, a sopocianie zmierzą się z Dragons Gdańsk. Wyniki piątkowych gier zadecydują, które zespoły przejdą do fazy ćwierćfinałowej.

Mecz Mad Dogs o godz. 13:00, konfrontacja Diabłów o 14:15.

2023.04.13
Krynickie Diabły - Dragons Gdańsk 5 - 0 (2-0,3-0)
    1-0 10:26 Maciej Gosztyła - Sławomir Makuch, Michał Pajor
    2-0 10:48 Krzysztof Biskup - Mateusz Wrona
    3-0 15:16 Krzysztof Biskup - Jan Pajda, Mateusz Hraj
    4-0 15:41 Tomasz Majchrzak
    5-0 21:25 Jan Pajda - Bielak Andrzej (+1)

najlepsi zawodnicy meczu: Majchrzak Tomasz (Diabły) - Lipiński Damian (Dragons)

kary: 2 min. - 2 min.
sędziowali: Mariusz Smura, Michał Żak

HC Krynickie Diabły:
Krężołek Piotr, od 24:50 Pyka Łukasz - Bryniarski Jarosław, Makuch Sławomir (2); Pajor Michał, Gosztyła Maciej - Mróz Adam; Hraj Mateusz, Kukulak Łukasz; Biskup Krzysztof, Wrona Mateusz, Pajda Jan - Machowski Tomasz, Bielak Andrzej; Majchrzak Tomasz, Pawlik Karol, Majewski Robert - trener Domek Łukasz, kierownik drużyny Wrona Andrzej