ZawszeKTH

25.04.2023
Krzysztof Petryla z rekordem uniwersytetu

Kolejny udany sezon w swoje sportowe portfolio wpisuje Krzysztof Petryla, wychowanek KTH kontynuujący przygodę z hokejem za oceanem w krainie Wielkich Jezior. Świadczą o tym osiągnięcia, jak i przyznawane nagrody i wyróżnienia.


Krzysztof PETRYLA
Krzysztof PETRYLA
fot. calvinknights.com
W swoim piątym zaoceanicznym sezonie Krzysztof PETRYLA (rocznik 2001) reprezentował hokejową drużynę swojej uczelni Calvin University uczestniczącą w rozgrywkach I Dywizji American Collegiate Hockey Association (ACHA), skupiającej siedemdziesiąt zespołów w dziewięciu konferencjach. W sezonie regularnym Calvin Knights był trzecią drużyną, a po play off uplasował się na drugim miejscu Great Lakes Collegiate Hockey League (GLCHL).

Drużyna uzyskała również dobre wyniki w krajowym rankingu Dywizji 1 (#14) i jako jedna z trzech swojej konferencji otrzymała prawo gry w zawodach krajowych, kończąc rywalizację sezonu w drugiej rundzie.

Petryla, debiutant w zespole i rozgrywkach, wystąpił we wszystkich meczach swojej drużyny, będąc jej mocnym punktem, inkasując nierzadko po kilka punktów w spotkaniu i niemal od początku sezonu liderując zestawieniu najskuteczniejszych w zespole, jednocześnie wysoko pozycjonując się w punktacji kanadyjskiej Dywizji 1. Sezon regularny razem z play-off, zdobywając 29 goli i 40 asyst w 32 spotkaniach, zakończył na pierwszym miejscu w drużynie i drugim w konferencji, natomiast w zestawieniu zawodników całej Dywizji 1, gdzie sklasyfikowano ponad dwa tysiące hokeistów, uplasował się na piątej pozycji. Dorobek ten wzbogacił jeszcze jednym celnym trafieniem i jednym punktowanym podaniem w dwóch meczach zawodów krajowych.

Postawę swojego studenta doceniła uczelnia Calvin University przyznając Krzysztofowi nagrodę za pobicie rekordu uczelni pod względem zdobytych punktów w sezonie hokejowym oraz dla sportowca I roku studiów. A władze konferencji w podsumowaniu rozgrywek umieściły kryniczanina w drugiej piątce all-stars GLCHL i pierwszej piątce debiutantów.

Mijający sezon to kolejny udany krok wychowanka KTH w budowaniu hokejowej kariery i pozycji zawodnika, który być może dostrzeżony zostanie również w perspektywie Reprezentacji Polski.
(e2rds)Krzysztof Petryla, ACHA D1 - sezon 2022/2023
rozgrywkimeczegoleasystypunktykary
  sezon regularny 29 22 36 58 36
  play off 3 7 4 11 0
  rozgrywki krajowe 2 1 1 2 2
2022/2023   34 30 41 71 38
Krzysztof Petryla pierwszy z lewej
podczas gali wręczenia nagród
fot. calvinknights.com

Krzysztof Petryla pierwszy z lewej podczas gali wręczenia nagród - fot. calvinknights.com


-= 494 =-


Copyright © 1999- - ZawszeKTH